...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...Biuro parafialne, w czasie kolędy, jest czynne, w godzinach przedpołudniowych...

Katechizacja

26 listopada 2016 22:34 | Katechizacja

KATECHIZACJA PRZYGOTOWUJĄCA DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA W 2017 ROKU

Katechizacja przygotowująca

do sakramentu małżeństwa

w 2017 r.

Katechizację rozpoczniemy we wtorek, 18 kwietnia 2017 r. i trwać będzie do 23 maja 2017 r.

Spotkania odbywać się będą we wtorki, w sali Domu Katolickiego w Janowcu Wlkp., pl. Wolności 23 (budynek obok kościoła), o godz. 19.00. Jedno spotkanie obejmuje dwa tematy.

W naukach uczestniczą osoby, które zakończyły już edukację szkolną, a takiej jeszcze nie odbyły; osoby, które za kilka miesięcy zawierać będą sakramentalny związek małżeński. Warunkiem do ślubu kościelnego jest uczestnictwo w tym przygotowaniu. Należy uczestniczyć we wszystkich katechezach.

Prosimy, by osoby, które nie odbyły takiego przygotowania, zainteresowały się nauką Kościoła dotyczącą małżeństwa i rodziny i nie odkładały przygotowania na późniejszy czas.

Pragnąc zawrzeć sakramentalny związek małżeński, należy się do niego przygotować przez odpowiednią katechezę.

Informacje: Parafia św. Mikołaja w Janowcu Wlkp., tel. 52-30-23-057

INFORMACJE ZE STRONY ARCHIDIECEZJA.PL