07 października 2017 18:54 | Galeria

07.10. RÓŻANIEC DO GRANIC - FOTOGALERIA

Włączyliśmy się w ogólnopolską inicjatywę modlitwy za Polskę i świat.

W sobotę, 7. października, granice Polski zostały otoczone modlącymi się na różańcu.

Dzień nie jest przypadkowy, gdyż modlitwa wypowiadana była we wspomnienie Matki Boskiej Różańcowej i 100-lecie objawień fatimskich. Modliliśmy się o pokój i nawrócenie oraz ratunek dla naszej Ojczyzny i świata.

Nawiązujemy tu do historycznych wydarzeń, które zagrażały Europie i chrześcijaństwu, a interwencja Matki Bożej, wskutek modlitwy różańcowej, zahamowała pochód zła i przemocy na naszym kontynencie. Chodzi tu bitwę pod Lepanto (1571 r.) i pod Chocimiem (1621 r.).

Po zakończeniu II. wojny światowej, od 1947 r., tysiące osób modliło się, każdego dnia, o wolność Austrii (w 1955 r. było 500 tys. osób).

Była to krucjata różańcowa.

Wskutek pertraktacji wojska sowieckie opuściły Austrię, co było cudownym wydarzeniem. Wierzący rozumieli, że wolność otrzymali dzięki Matce Bożej i modlitwie różańcowej.

Tak jak uczestnicy „modlitwy na granicy”, my również, rozpoczęliśmy spotkanie modlitewne o 14.00 i odmówiliśmy cztery części różańca.

Uczyniliśmy to w czasie procesji, idąc z kościoła przez nasze miasto.

Procesja przeszła z kościoła, ulicami: Pl. Wolności, Podgórna, Powst. Wlkp., Gnieźnieńska, Półwiejska, Ogrodowa, 3. Maja, Szkolna; dalej przez park miejski do Łąkowej i powrót ul. Śniadeckich, Pl. Wolności do kościoła.

W kościele modliliśmy się przed wystawionym w monstrancji Panem Jezusem. Odśpiewaliśmy suplikacje i przyjęliśmy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Zdjęcia: