05 października 2017 21:54 | Galeria

05.10. 78. ROCZNICA MĘCZEŃSKIEJ ŚMIERCI BŁ.MARIANA SKRZYPCZAKA

78. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Mariana Skrzypczaka, kapłana i męczennika obchodziliśmy w czwartek, 5. października.

Procesja różańcowa, z relikwiami Męczennika, nie odbyła się przez rynek, ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Nabożeństwa odbyło się w kościele.

Zapraszeni byli do uczczenia naszego ziomka i orędownika w niebie, dorośli i młodzież, szczególnie z II i III klasy gimnazjalnej oraz klasy VII szkoły podstawowej

Był to kolejny etap ich przygotowania do sakramentu bierzmowania, który połączony jest z piękną postacią bł. Mariana, świadka wiary.

Jest on dla młodzieży wzorem, jak przygotować się do dojrzałego życia chrześcijańskiego.

Zdjęcia: