...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...Biuro parafialne, w czasie kolędy, jest czynne, w godzinach przedpołudniowych...

20 września 2017 22:56 | Galeria

15-16.09. SZKOLENIE LEKTORÓW W ROGOWIE

Teksty liturgicznego „obrzędu ustanowienia lektorów” ukazują istotę misji lektora w Kościele. Wspiera on kapłanów i diakonów w głoszeniu słowa Bożego i formacji wiernych. W liturgii zostaje mu powierzone zadanie proklamacji słowa Bożego z wyjątkiem Ewangelii. Gdy nie ma psałterzysty, może wykonać psalm między czytaniami, a jeśli nie ma diakona, może podawać intencje modlitwy powszechnej.

Lektor, stara się w swoją posługę włączać inne osoby. Są to przede wszystkim ci członkowie służby liturgicznej, którzy odkrywają, że ich charyzmat i gotowość służenia związana jest z głoszeniem słowa. Są wśród nich chłopcy i dziewczęta, a także mężczyźni i kobiety. Oni w liturgii czytają słowo Boże, wezwania modlitwy powszechnej i komentarze, a poza liturgią włączają się, na miarę swego wieku i możliwości, w misję lektora (modlitwa, nabożeństwa, apostolstwo w grupie rówieśniczej, pomoc w prowadzeniu formacji różnych wspólnot, zaangażowanie w rekolekcje i kursy ewangelizacyjne, wspieranie misji…). (por. Dyrektorium Duszpasterstwa Służby Liturgicznej 42,44)

SZKOLENIE LEKTORÓW, zaangażowanych w swoich parafiach w posługę słowa, chcących poszerzyć wiedzę biblijną, umiejętności liturgiczne oraz doskonalić fonetycznie, zostało zorganizowane przy parafii w Rogowie.

W szkoleniu brali udział nasi lektorzy.

Zdjęcia: