...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...W październiku biuro parafialne we wtorki w godzinach popołudniowych czynne do godz. 16,20...

10 września 2017 18:20 | Galeria

10.09. MSZA ŚW. DZIĘKCZYNNA ZA 50 LAT POSŁUGI ORGANISTOWSKIEJ

Dzisiaj, w czasie Mszy św. o 12.00, dziękowaliśmy Bogu za 50 lat posługi organistowskiej w naszej Parafii, p. Mieczysławy Szwedy.

W poniedziałek, 4. września br., Ks. Abp Wojciech Polak, Prymas Polski, odznaczył naszego Organistę papieskim medalem Benemerenti.

W uroczystej Mszy dziękczynnej udział wzięli zaproszeni kapłani, a szczególnie ks.dziekan Zenon Starszak, emerytowany ks. Feliks Polcyn - były wikariusz w Janowcu w latach 1967 - 1968, ks. Marcin Kwiatkowski, obecny wikariusz i ks. Michał Grupa syn parafii janowieckiej. Na organach grał ks. Krzysztof Kawalerski były wikariusz w Janowcu Wlkp. w latach 2009-2013.

Podziękowanie za 50 lat posługi organistowskiej p. Mieczysławowi Szwedzie złożył p. Burmistrz Maciej Sobczak i Przewodniczący Rady Miejskiej p. Ryszard Majchrzak, były też podziękowania od Rady Duszpasterskiej i grup działających w parafii.

Zdjęcia:

Nowy Rok duszpasterski 2018/2019