...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...W okresie Wielkiego Postu, Msze św. niedzielne sprawowane zwykle o 18.00, są odprawiane zaraz po Gorzkich Żalach, czyli o 16.40...

25 grudnia 2016 01:33 | Galeria

MSZA O PÓŁNOCY - PASTERKA

Nawiązując do tradycji liturgicznej w Betlejem, odbyła się procesja z Dzieciątkiem (figurka przywiezionym z Betlejem).

Następnie została odśpiewana Kalenda czyli uroczyste orędzie o narodzeniu Pańskim, z Martyrologium Kościoła Rzymskiego.

W roku (5199) pięć tysięcy sto dziewięćdziesiątym dziewiątym od stworzenia świata, gdy Bóg stworzył na początku niebo i ziemię;

W roku (2759) dwa tysiące siedemset pięćdziesiątym dziewiątym po potopie;

W roku (2015) dwa tysiące piętnastym po narodzeniu Abrahama;

W roku (1510) tysiąc pięćset dziesiątym po wyprowadzeniu ludu izraelskiego pod wodzą Mojżesza z niewoli egipskiej;

W roku (1032) tysiąc trzydziestym drugim od czasu, gdy Dawid został namaszczony na króla;

W (65) sześćdziesiątym piątym tygodniu lat według proroctwa Daniela;

W (194) sto dziewięćdziesiątej czwartej olimpiadzie według kalendarza greckiego;

W roku (752) siedemset pięćdziesiątym drugim po założeniu miasta Rzymu;

W (42) czterdziestym drugim roku panowania Oktawiana Augusta, gdy na całym świecie pokój zapanował;

W (6) szóstym okresie historii świata;

Zechciał Jezus Chrystus, Przedwieczny Bóg i Przedwieczny Ojca Syn, uświęcić świat przez swoje błogosławione przyjście.

Był On poczęty z Ducha Świętego i po upływie dziewięciu miesięcy narodził się jako człowiek w Betlejem Judzkim z Maryi Panny.

Święcimy narodzenie Pana naszego, Jezusa Chrystusa według ciała.

Tradycja tego śpiewu istnieje w parafii od 11 lat, a melodia, w oparciu o watykańską, zostało przygotowana w 1997 r.

Po Kalendzie Dzieciątko zostało położone w żłóbku.

Zdjęcia: