...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...Msze św. w czasie kolędy, w dni powszednie, sprawowane są o 9.00, a w środy i soboty również o 18.00...::...Biuro parafialne w tym tygodniu, będzie nieczynne we wtorek w godzinach przed i popołudniowych oraz w czwartek...

05 października 2016 22:43 | Galeria

05.10 77. ROCZNICA MĘCZEŃSKIEJ ŚMIERCI BŁ.MARIANA SKRZYPCZAKA - FOTOGALERIA

77. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Mariana Skrzypczaka, kapłana i męczennika obchodziliśmy w środę, 5. października.

Procesja różańcowa, z relikwiami Męczennika, odbyła się przez rynek, o 20.00.

Początek nabożeństwa w kościele. Zapraszeni byli do uczczenia naszego ziomka i orędownika w niebie, dorosli i młodzież, szczególnie z kl. II. i III. gimnazjum.

Był to kolejny etap ich przygotowania do sakramentu bierzmowania, który połączony jest z piękną postacią bł. Mariana, świadka wiary.

Jest on dla młodzieży wzorem, jak przygotować się do dojrzałego życia chrześcijańskiego.

Zdjęcia: