...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...Biuro parafialne we wtorki czynne do 16,15...

29 września 2019 17:26 | Aktualności

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM RÓŻAŃCA ŚW.

We wtorek, 1. października, rozpoczynamy miesiąc, wspólnie odmawianej, modlitwy różańcowej. Matka Boża w Fatimie, w szczególny sposób, apelowała o odmawianie różańca. Różaniec jest modlitwą wszystkich wierzących, modlitwą przeciw zakusom szatana. Dzięki modlitwie różańcowej, możemy spełniać polecenie Chrystusa, by modlić się w każdym czasie, by modlić się nieustannie. Różaniec napełnia słabe serca, ucisza nieuporządkowane namiętności i złe emocje.

Nabożeństwo różańcowe sprawowane będzie:

 Dla dorosłych i młodzieży codziennie o 17.30. O 18.00 Msza św.

 Dla dzieci o 16.30.

We wtorek poświęcone zostaną różańce dzieci z kl. III. oraz osób, które ostatnio nabyły nowe różańce.

Członkinie Żywego Różańca prosimy, by w październiku prowadziły różaniec o 17.30. My, kapłani będziemy prowadzić rozważania. Wystarczy, przed nabożeństwem, o tym poinformować księdza przewodniczącego liturgii.
Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Jeśli nie możemy przybyć do kościoła, odmówmy, choć część różańca, w gronie rodzinnym.