...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...Zmiana godziny Mszy św. wieczornej w niedzielę...

03 marca 2019 16:20 | Aktualności

WŁĄCZENIE DO GRONA MINISTRANTÓW MŁDSZYCH I STARSZYCH

W niedzielę, 3. marca 2019 r., w czasie Mszy w. o 10.30 odbyło się uroczyste przyjęcie do grona ministrantów, chłopców z naszej parafii.

Sześciu kandydatów zostało promowanych na stopień ministranta młodszego, a trzech, po latach służby przy ołtarzu, zostało awansowanych na ministranta starszego.

Pobłogosławione zostały alby i komże. Odmówiona została modlitwa błogosławieństwa.

Znakiem przyjęcia do ministrantów młodszych jest założenie kołnierza liturgicznego oraz przekazanie trybularza oraz dzwonków.

Wyrazem przejścia do wyższego stopnia ministranta czyli ministranta starszego jest przywdzianie alby oraz przekazanie Księgi Pisma.

Obrzędu dokonał ks. prob. Andrzej Szczepaniak, a uroczystość przygotował wikariusz, Ks. Marcin Kwiatkowski, który służbę liturgiczną w parafii prowadzi.

Zdjęcia: