...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...Zmiana godziny Mszy św. wieczornej w niedzielę...

Aktualności

03 września 2018 21:11 | Aktualności

REKOLEKCJE W GÓRACH

 

 

 

W dniach 19-26 sierpnia w Zakopanem po raz piąty spotkała się młodzież naszej parafii, by przeżyć swoiste rekolekcje w drodze. Zmagania się ze swoimi ograniczeniami, przyrodą i drugim człowiekiem w czasie wędrówek na szlakach powoduje integrację i uczy dystansu do siebie. Lepiej niż moje słowa ducha wyjazdu niech odda wiersz, który powstał w trakcie tego wyjazdu autorstwa Jarka.

***
spełniając marzenia 
przechodzimy samych siebie 
ale wchodząc na gór szczyty 
zejdźmy z obłoków 
bo mierząc siły na zamiary 
udowadniają, że człowiek 
nie musi być kimś innym 
a wiara w to co 
nieustannie otrzymujemy 
czyni nas pokornymi 

Zakopane 23.08.2018r.

Warto jeszcze pomyśleć nad cytatem, który widnieje w pustelni św. Brata Alberta na Kalatówkach w Zakopanem
"Góry oczyszczają i wymagają oczyszczenia. Góry oczyszczają z egoizmu i samolubstwa, z zarozumialstwa i pychy. Góry stanowią wspaniały teren zdobywania, wierności w szukaniu. Góry uczą szukania, uczą cierpliwości. Oczyszczają z egoizmu, gdy trzeba się dzielić kawałkiem chleba czy kostką cukru lub gdy trzeba rezygnować z własnych planów, by ratować drugiego często nieznanego człowieka. Człowiekiem gór nie jest ten, który umie i lubi chodzić po górach, ale ten który górami potrafi żyć w dolinach. Gdy człowiek czuje się jak karzeł wobec ogromu gór, i gdy poznając samego siebie, swoje wnętrze, swoje możliwości, swoją niewystarczalność, zdobywa krok za krokiem jedną z najcenniejszych cech ludzkich - pokorę, która zdobyta w górach potem owocuje w dolinach. Właśnie wtedy kiedy na pytanie: po co chodzisz w górach? Jesteś zakłopotany i nie wiesz co odpowiedzieć, to właśnie wtedy dajesz dowód, że szukasz NIEZNANEGO."

Przeczytano: 362 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: