...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...Msze św. w czasie kolędy, w dni powszednie, sprawowane są o 9.00, a w środy i soboty również o 18.00...::...Biuro parafialne w tym tygodniu, będzie nieczynne we wtorek w godzinach przed i popołudniowych oraz w czwartek...

15 kwietnia 2018 21:28 | Aktualności

„WEŹMIJCIE PISMO ŚWIĘTE” - WIECZÓR CHWAŁY

„Weźmijcie Pismo Święte”

Jak to dobrze, że w tym miesiącu Wieczór Chwały przypadł w Niedzielę Biblijną i II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.

Dlaczego?

Jeżeli w ogóle to niewielu jest ludzi, którzy nie chcą poznać czy spotkać się z Bogiem.

Poszukujemy Go.

I to co tak bliskie – jednocześnie staje się dalekie.

Bóg jest przy nas, mówi do nas (dla jasności: przez Pismo Święte).

A my standardowo nie mamy dla Niego czasu albo, jak często słyszę, nie rozumiemy co mówi.

Tu jednak mam wątpliwość czy próbujemy zrozumieć?

Czy prosimy o światło Dycha Świętego?

Czy autentycznie chcemy zmienić życie tak jak On sam nam podpowiada?

Czasami lepiej powiedzieć: nie rozumiem!

Zgodnie z tematem tej niedzieli – wzięliśmy Pismo święte do ręki w czasie tego Wieczoru i wsłuchując się w Boga mówiącego do nas uwielbialiśmy Go i dziękowaliśmy za łaskawość, jaką ma dla nas.

Zachęcam Ciebie Drogi Czytelniku byś nie mówił,że Bóg nie mówi ale byś czytał List dany nam od Boga.

Zdjęcia: