...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...Biuro parafialne w czwartek 13.12. będzie nieczynne...::...Biuro parafialne we wtorki po południu będzie czynne do 16,30...

31 marca 2018 15:48 | Aktualności

WIELKA SOBOTA - WIGILIA PASCHALNA

O 22.00 gromadzimy się

na LITURGII WIGILII PASCHALNEJ.

Sprawuje się ją po zachodzie słońca i jest to już czas Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego. Cała dynamika nocy paschalnej koncentruje się wokół życia w Chrystusie, które otrzymujemy na chrzcie, a rozwija się ono w Eucharystii.
Nocna Liturgia Wigilii Paschalnej jest najważniejszą celebracja Kościoła; jest uroczystością nad uroczystościami; nie ma ważniejszej uroczystości.

Wigilia Paschalna rozpocznie się obrzędem światła przed kościołem.

Następnie śpiewane jest uroczyste Orędzie Wielkanocne o Zmartwychwstałym.

Potem słuchamy Słowa Bożego.

Następną częścią jest liturgia chrzcielna.

Dziś praktyka ta powróciła i jest aktualna. Zachęcamy, aby chrzcić dzieci w Wigilię Paschalną.

Zostanie poświęcona woda chrzcielna i odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.

W sobotę przynieśmy świece, które będziemy zapalać zgodnie z zapowiedzią ceremoniarza.

Ostatnią częścią Liturgii Wigilii Paschalnej jest Ofiara Eucharystyczna.

Po Mszy św. uroczysta procesja rezurekcyjna wokół kościoła.

Zdjęcia:

Filmy: