...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...Biuro parafialne, w czasie kolędy, jest czynne, w godzinach przedpołudniowych...

30 grudnia 2017 08:49 | Aktualności

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

ROK PAŃSKI 2018

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

W imię Boże rozpoczynamy nowy Rok Pański 2018 od narodzenia Chrystusa. Rozpoczynamy go z niepokojem, jak wkroczenie w nową rzeczywistość - niepewną i nieznaną, ale jako ludzie wiary, wchodzimy w ten nowy czas, dany przez Boga, ze świętym przekonaniem, że Pan Bóg jest zawsze z nami i nie wypuszcza nas ze swych rąk.

Niech w tym nowym czasie, kolejnego roku, prowadzą nas słowa Boga skierowane do Mojżesza:

„Niech cię Bóg błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie swoje oblicze i niech cię obdarzy pokojem”.

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

6.01.2018

Chrystus objawił się Mędrcom, idącym za gwiazdą. W ich osobach objawił się poganom, gdyż przyszedł nie tylko, by zbawić Izrael, lecz każdego człowieka i cały świat. Dziś objawia się nam w swoim Słowie i Eucharystii. Przychodzimy, jak Mędrcy, by oddać Mu pokłon, przynosząc, zamiast złota, kadzidła i mirry, szczerą wolę czynienia dobra i prawdy oraz postawę wiary, nadziei i miłości.

1. Rozpoczęliśmy nowy rok, czas dany przez Boga. Na ten dar mamy odpowiedzieć dobrym gospodarowaniem swoim życiem.

Z okazji nowego roku życzymy Parafianom, Gościom i tu Zgromadzonym

błogosławieństwa Bożego, zdrowia duszy i ciała.

Niech Bóg pomaga nam rozwiązywać wszystkie problemy i trudności, a my byśmy zawsze doświadczali Jego miłosiernej obecności.

Życzymy, aby każdy z nas, wierzył Jezusowi Chrystusowi, naszemu Bogu i Panu.

2. Nieszpory śpiewamy o 17.40.

3. Msze św., w dni powszednie, w czasie kolędy, sprawowane są 9.00. W środy i soboty również o 18.00.

4. Biuro parafialne, w czasie kolędy, jest czynne, w godzinach przedpołudniowych.

5. Comiesięczna posługa sakramentalna u chorych, wyjątkowo w środę, 3.01., o 9.30.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów i powołania kapłańskie, w czwartek, po Mszy św., o 9.00.

7. Uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy, w sobotę, 6. stycznia.

Przed błogosławieństwem zostaną poświęcone kadzidło i kreda. Kredą wypiszemy na drzwiach naszego domu lub mieszkania litery imion mędrców K+M+B lub C+M+B (Christus mansionem benedicat – Niech Chrystus błogosławi mieszkanie) i Rok Pański 2018. Jest to znak, że w tym domu został przyjęty Jezus Chrystus i mieszkają tu ludzie szukający zbawienia w Chrystusie. Okadzenie mieszkania jest znakiem, że przez cały rok wznosić się tu będzie modlitwa do Boga, jak dym kadzidła. Po Mszy św. będzie można zabrać ze sobą poświęcone kadzidło i kredę. W zakrystii będzie można kupić węgielek w cenie 1 zł.

Ofiary zbierane w czasie Mszy św., w Uroczystość Objawienia Pańskiego, przeznaczone są na pomoc dla polskich misjonarzy.

Msze św., w Uroczystość Objawienia Pańskiego 6.01.2018 r. według porządku niedzielnego.

8. Wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła (IV w.), we wtorek, 2.01.

9. Modlitwie różańcowej przewodniczy 7. Róża p. Jadwigi Kwiatkowskiej, o błogosławieństwo Boże  w nowym roku.

10. Trwa kolęda. Dziękujemy naszym Parafianom za przyjmowanie nas, duszpasterzy, w swych domach; za wspólnotę wiary i miłości. Wodę świeconą można otrzymać w zakrystii, a po zakończonej kolędzie przechowujemy ją z szacunkiem w odpowiednim naczyniu. Dziękujemy za ofiary, które pozwolą nam, by w przyszłym roku, prowadzić dalej inwestycje parafialne.