...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...Msze św. w czasie kolędy, w dni powszednie, sprawowane są o 9.00, a w środy i soboty również o 18.00...::...Biuro parafialne w tym tygodniu, będzie nieczynne we wtorek w godzinach przed i popołudniowych oraz w czwartek...

Aktualności

23 grudnia 2017 20:48 | Aktualności

24.12.WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA
Wieczorem, wigilią, rozpoczynamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

Po ukazaniu się pierwszej gwiazdy zasiądziemy do stołu wigilijnego, aby spożyć wieczerzę.

Przeżywamy ją w duchu wiary, jako chrześcijanie, gdyż nie jest zwykłym posiłkiem, lecz spotkaniem przy stole, które ma znaczenie religijne i zbawcze.

Dzielimy się miłością, którą zawsze obdarza nas Bóg, a uczynił to najbardziej w swoim Synu, Jezusie Chrystusie, narodzonym historycznie w Betlejem.

Wieczerzę wigilijną rozpoczynamy przeczytaniem


Ewangelii według św. Łukasza 2,1-14.


Następnie śpiewamy kolędę, dzielimy się opłatkiem, odmawiamy Modlitwę Pańską i modlitwę przed jedzeniem. Podczas spożywania posiłku nie korzystajmy z odbiornika telewizyjnego, którego program może zakłócić atmosferę rodzinną. Po wieczerzy śpiewajmy kolędy.

O północy sprawowana będzie uroczysta Pasterka, w czasie której przeżywać będziemy pamiątkę historycznego narodzenia Syna Bożego, a naszego Pana, Jezusa Chrystusa, który był, który jest i który przychodzi nieustannie do człowieka, jako jego Odkupiciel.  

W uroczystość Bożego Narodzenia pierwsza Msza św. sprawowana będzie o 9.00; pozostałe jak w niedzielę.

 

Przeczytano: 249 razy. Wydrukuj|Do góry