23 grudnia 2017 20:48 | Aktualności

24.12.WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA

Wieczorem, wigilią, rozpoczynamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

Po ukazaniu się pierwszej gwiazdy zasiądziemy do stołu wigilijnego, aby spożyć wieczerzę.

Przeżywamy ją w duchu wiary, jako chrześcijanie, gdyż nie jest zwykłym posiłkiem, lecz spotkaniem przy stole, które ma znaczenie religijne i zbawcze.

Dzielimy się miłością, którą zawsze obdarza nas Bóg, a uczynił to najbardziej w swoim Synu, Jezusie Chrystusie, narodzonym historycznie w Betlejem.

Wieczerzę wigilijną rozpoczynamy przeczytaniem

Ewangelii według św. Łukasza 2,1-14.

Następnie śpiewamy kolędę, dzielimy się opłatkiem, odmawiamy Modlitwę Pańską i modlitwę przed jedzeniem. Podczas spożywania posiłku nie korzystajmy z odbiornika telewizyjnego, którego program może zakłócić atmosferę rodzinną. Po wieczerzy śpiewajmy kolędy.

O północy sprawowana będzie uroczysta Pasterka, w czasie której przeżywać będziemy pamiątkę historycznego narodzenia Syna Bożego, a naszego Pana, Jezusa Chrystusa, który był, który jest i który przychodzi nieustannie do człowieka, jako jego Odkupiciel.

W uroczystość Bożego Narodzenia pierwsza Msza św. sprawowana będzie o 9.00; pozostałe jak w niedzielę.