...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...Od poniedziałku do piątku Msza św. wieczorna o godz 17-tej...::...Spowiedź św. adwentowa 16 grudnia 2017 r...

01 grudnia 2017 06:28 | Aktualności

NADCHODZI ADWENT - JUŻ JEST - RORATY O 17-TEJ

Nadchodzi Adwent – pisała w „Dzienniczku” św. Siostra Faustyna – pragnę przygotować swoje serce na przyjście Pana Jezusa przez cichość i skupienie ducha, łącząc się z Matką Najświętszą i naśladując wiernie Jej cnotę cichości, przez którą znalazła upodobanie w oczach Boga samego. Ufam, że przy Jej boku wytrwam w tym postanowieniu (Dz. 1398).

W tym roku pierwsza niedziela Adwentu przypada

03 grudnia.

Liturgicznie Adwent, a zarazem nowy roku w Liturgii Kościoła, rozpoczyna się nieszporami 02 grudnia.

To czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie, duchowego przygotowania do tych Świat, a także na powtórne przyjście na ziemię Chrystusa oraz czas wyrabiania wrażliwości na codzienne Jego przychodzenie tu i teraz – jak to czyniła św. Faustyna przez ćwiczenie się w cichości i skupieniu ducha. Od oczekiwania i duchowego przygotowania zależy radość z przeżywania tej tajemnicy wiary, która mówi o narodzeniu w ludzkim ciele Syna Bożego – Miłosierdzia Wcielonego.

Razem z Maryją, Matką Jezusa Chrystusa, pragniemy przeżyć adwent. W szczególny sposób będziemy to czynić przez uczestnictwo w roratach, które sprawowane będą w poniedziałki, środy i piątki. Ze względu na dzieci, Msze św., przez najbliższe tygodnie, w adwencie, od poniedziałku do piątku, sprawowane będą, o godzinę wcześniej czyli o 17.00!