...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...Od poniedziałku do piątku Msza św. wieczorna o godz 17-tej...::...Spowiedź św. adwentowa 16 grudnia 2017 r...

25 listopada 2017 21:38 | Aktualności

KONGREGACJA DEKANALNA

W sobotę, 25.11.2017 r., w parafii św. Faustyny w Złotnikach, odbyła się kongregacja dekanalna (coroczne spotkanie liturgiczno-duszpasterskie) księży Dekanatu Rogowskiego.

O 10.30 sprawowana była Msza św. koncelebrowana przez kapłanów dekanatu pod przewodnictwem miejscowego proboszcza Ks. Ryszarda Zwolana.

Kazanie wygłosił ks. Marcin Kwiatkowski, wikariusz z Janowca Wlkp.

Ks. Dziekan Zenon Starszak prowadził modlitwy za zmarłych kapłanów dekanatu.

We Mszy św. uczestniczyli członkowie „Rycerskiego szpitalnego Zakonu św. Łazarza z Jerozolimy”, który zajmuje się opieką charytatywną nad chorymi.

Po Mszy św. odbyła się część naukowa.

Kapłani zapoznali się z „Instrukcją Konferencji Episkopatu Polski o muzyce kościelnej”.

Omawiana były też posługa duszpasterska w dekanacie.

Zdjęcia: