07 czerwca 2020 13:48 | Aktualności

JUBILEUSZ 40-LECIA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH KSIĘDZA PROBOSZCZA.

Dzisiaj, 7 czerwca 2020 r. o godz. 9-tej, w  Uroczystość Trójcy Przenajświętszej została odprawiona uroczysta, dziękczynna Msza św. w 40-tą rocznicę święceń kapłańskich ks. proboszcz Andrzeja  Szczepaniaka.

Mszę św. sprawował Dostojny Jubilat w obecności księży: wikariusza Marcina Kwiatkowskiego i naszego ziomka Michała Grupy, który wygłosił Słowo Boże.

Przed Mszą św. przedstawiciele  Rady Duszpasterskiej, Władz Miasta i Ochotniczej Straży Pożarnej,  złożyli życzenia i wręczyli Jubilatowi kwiaty i okolicznościowe pamiątki.

Czcigodny Księże!

Dostojny Jubilacie!

Czterdzieści lat temu Ksiądz Prymas Kardynał Stefan Wyszyński udzielił Tobie święceń kapłańskich. Co wtedy działo się w Twoim sercu, Ty sam wiesz najlepiej i na pewno to dzisiaj wspominasz. Otrzymałeś wielki dar – sakrament kapłaństwa i  na pewno miałeś świadomość, że trzeba go pielęgnować  i rozwijać, jak winorośl, aby wydała owoce.

Drogi Księże, czterdzieści lat pracy kapłańskiej, to głównie dowód wierności Chrystusowi, a owoce Twojego kapłaństwa,  bogate żniwo jest przede wszystkim widoczne tutaj w naszej Parafii, bo już 14 lat minęło jak jesteś z nami.

„Com przyrzekł Bogu przy chrzcie raz,
dotrzymać pragnę szczerze,
Kościoła słuchać w każdy czas
w świętej wytrwać wierze.”

Dzisiaj, w pięknym dniu Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Opatrzności Bożej za czterdzieści lat Twojego Kapłaństwa,

Z okazji 40-tej rocznicy przyjęcia święceń kapłańskich, życzymy, błogosławieństwa Bożego, mocy Ducha Świętego, Matczynej opieki, wytrwałości, anielskiej cierpliwości i nieustającej gotowości serca, zasłuchanego w Jezusowe Słowo.

Niech Bóg obdarzy Księdza zdrowiem i siłą na dalsze lata posługiwania.

Zdjęcia:

Maryja