26 marca 2020 09:06 | Aktualności

UWAGA!!! ROZPORZĄDZENIE PRYMASA POLSKI Z DNIA 25 MARCA 2020 ROKU.

Biorąc pod uwagę Rozporządzanie

Ks. Prymasa z dnia 25.03.2020 r.

(zapoznajmy się z nich na stronie:

archidiecezja.pl),

przekazujemy uwagi dotyczące naszej parafii:

1. Kościół jest otwarty przez cały dzień, aby można było przybyć i modlić się indywidualnie przed Najświętszym Sakramentem.

2. Msze św. sprawowane są bez zmian

3. Sprawujemy Msze św. bez obecności wiernych.

4. We Mszy św. może uczestniczyć do 5 osób – dotyczy to tylko osób, które związane są z intencją Mszy św.

5. W przypadku Mszy św. zbiorowych, uczestniczy tylko jedna osoba z rodziny (w sumie daje to 4-5 osób).

6. Do kościoła, by uczestniczyć we Mszy św., wchodzimy przez zakrystię. Drzwi wejściowe do kościoła, w czasie Mszy św., są zamknięte.

7. Będziemy transmitować, na żywo, Mszę św. w  niedzielę, o 10.30.

Gorzkie Żale w niedzielę o 16,00, Drogę Krzyżową w piątek o 17,30.

Zachowajmy w domach należyte skupienie i pobożny udział.

8. W czasie Mszy św. w kościele, łączmy się duchowo, odmawiając np. różaniec. Dotyczy to zwłaszcza członków rodzin, w intencji których (zmarłych czy żywych) sprawowana jest w kościele Msza św. Możemy również w tym czasie (równolegle) czytać w domu Słowo Boże przeznaczone na dany dzień. Znajdziemy je w Internecie.

9. Zawieszamy sprawowanie wszelkich nabożeństw: Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa, Nowenna do MBNP.

10. Jest możliwość odprawienia Drogi Krzyżowej indywidualnie w kościele, w ciągu dnia.

11. W Gorzkich Żalach z Katedry w i Drodze Krzyżowej z kaplicy Prymasa Polski, możemy uczestniczyć w Internecie – archidiecezja.pl

12. Prosimy, by już w tym tygodniu korzystać z sakramentu pokuty od 17.00 do 18.00. Zachowujemy odpowiedni dystans między sobą (2 m).

13. Pogrzeby sprawowane będą tylko przy udziale do 5 osób. Dotyczy to nie tylko kościoła św. Barbary, ale też terenu przy świątyni. Ta sama ilość – tylko 5 osób – może uczestniczyć w procesji do grobu i w obrzędzie przy grobie.

14. Biuro parafialne jest nieczynne. W ważnych sprawach (np. pogrzeb, chrzest, zamówienia Mszy św.) prosimy skontaktować się telefonicznie: 52-30-23-057.

Maryja