...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...Spowiadamy od poniedziałku do soboty w godz. 8.30 - 9.30 i 17.00 - 18.00...

21 marca 2020 19:23 | Aktualności

DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO

Wielki obrońca życia, papież św. Jan Paweł II, ogłaszając w encyklice „Evangelium vitae” (Ewangelia życia), pierwszy Dzień Świętości Życia, związał go z Uroczystością Zwiastowania Pańskiego. Szczególną formą modlitwy w obronie poczętych dzieci jest Adopcja Dziecka Poczętego.

Dzieło Duchowej Adopcji jest odpowiedzią na słowa Matki Bożej, która podczas objawień w Fatimie, wezwała do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćuczynienia za grzechy, które najbardziej ranią Jej Niepokalane Serce. Duchowa Adopcja jest to modlitwa w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki oraz w intencji jego rodziców. Dzieło Adopcji trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej dziesiątki różańca oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców.

W środę, 25.03., obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia, czyli dzień, w którym będzie można podjąć Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

W obecnych wyjątkowych warunkach można to uczynić prywatnie w domu.

Deklarację możemy wziąć z kościoła lub pobrać ze strony internetowej naszej parafii (tu starsi niech poproszą o pomoc młodych). Załącznik.

Chrystus mówi” „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40).

Deklarację prosimy dostarczyć do zakrystii.

Załączniki: