01 stycznia 2020 15:26 | Aktualności

NOWY ROK PAŃSKI 2020

 

 

 

ROK PAŃSKI 2020 

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

 

W imię Boże rozpoczynamy nowy Rok Pański 2020 od narodzenia Chrystusa Pana. Rozpoczynamy go z niepokojem, jak wkroczenie w nową rzeczywistość - niepewną i nieznaną, ale jako ludzie wiary i zaufania w Bogu, wchodzimy w ten nowy czas, dany przez Boga, ze świętym przekonaniem, że Pan Bóg jest zawsze z nami i nie wypuszcza nas ze swych rąk. Niech w tym nowym czasie, kolejnego roku, prowadzą nas słowa Boga skierowane do Mojżesza: „Niech cię Bóg błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie swoje oblicze i niech cię obdarzy pokojem”. 

 

 

INFORAMCJE

 

Rozpoczęliśmy Rok Pański 2020 - czas dany przez Boga. Na ten dar, mamy odpowiedzieć dobrym gospodarowaniem swoim życiem.


Z okazji nowego roku życzymy

Parafianom, Gościom i tu Zgromadzonym błogosławieństwa Bożego przez cały rok, zdrowia duszy i ciała. Niech Bóg pomaga nam rozwiązywać wszystkie problemy i trudności, a my byśmy zawsze doświadczali Jego miłosiernej obecności.
 


Msze św. wieczorne, w czasie kolędy, w dni powszednie, sprawowane są o 9.00, a w środy i soboty również o 18.00.
 
Comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek, od 8.30, a o 9.00 Msza św. o powołania kapłańskie i za kapłanów.
 
W tym tygodniu, pierwszy piątek stycznia. Dzieci, które przyjmują Komunię św. wynagradzającą mogą przystąpić do spowiedzi św. w piątek, przed Mszą św. o 9.00 oraz o 17.00. Sprawowana też będzie Msza św. o 18.00.
 
Biuro parafialne, w tym tygodniu, nie jest czynne.
 
W czwartek, 2.01., wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła (IV w.).


Posługa sakramentalna u chorych, wyjątkowo, w piątek, od 9.30.
 
Odwiedzamy rodziny naszej parafii i osoby samotne z posługą kolędową. Dziękujemy za przyjcie nas, duszpasterzy; za dzielenie się wiarą i swoim doświadczeniem.

 
 
 
 
 
Ks. Andrzej Szczepaniak
proboszcz