Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 15 listopada 2020

33. NIEDZIELA ZWYKŁA

15.11.2020 rok A

Wszystko należy do Boga. On ubogacił nas swymi darami, swą łaską, miłością, zbawieniem. Przez swe życie, wiarę i dobrą wolę mamy pomnażać dobra otrzymane od Boga. Udział w Eucharystii jest także pomnażaniem Bożych talentów, aby pełniej zajaśniała w nas prawda, że wszystko mamy od Boga; że On uczynił nas dziećmi światłości; że On uczyni nas włodarzami nieba i uczestnikami swojej radości.

1. Nieszpory śpiewamy o 17.40.

2. Wymienianki niedzielne za zmarłych możemy składać w biurze parafialnym.

3. Modlitwie różańcowej, w tym tygodniu, przewodniczy 4. Róża p. Stanisławy Krawczak, w intencji osób, które są w jakiejkolwiek potrzebie.

4. W związku z ograniczeniem liczby osób uczestniczących we Mszy św., w niedzielę, proponujemy, by przybyć na Eucharystię w dzień powszedni. Dzięki temu, większa ilość parafian, będzie miała możliwość przeżywać ofiarę eucharystyczną w kościele, przyjmując Komunię św. Transmisja telewizyjna lub w Internecie, w obecnym czasie, jest rozwiązaniem, ale jednak wyjątkowym.

5. W tym tygodniu:
 Wtorek, 17.11. - wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej. Była królową, matka, tercjarką; oddana bez reszty chorym i biednym.
 Środa, 18.11.- wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, męczennicy z 1914 r. w obronie czystości.
 Piątek, 20.11. - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego. Był uczestnikiem powstania styczniowego, potem karmelitą, przeorem klasztoru w Wadowicach, cenionym spowiednik.
 Sobota, 21.11. - wspomnienie Ofiarowania NMP.

6. Za tydzień, Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego.

7. Składamy podziękowanie za ofiary na cele parafialne i diecezjalne.

Za tydzień składka na prace inwestycyjne w parafii.

8. Katolik może przyjąć Komunię św. będąc w stanie łaski uświecającej czyli nie może być obciążony grzechem śmiertelnym. Grzech śmiertelny to myśl, mowa i czyn dokonane świadomie i dobrowolnie w sprawie ważnej. W razie wątpliwości co do rozeznania czynu, można poradzić się spowiednika. Mając na sumieniu grzech śmiertelny, konieczna jest spowiedź sakramentalna. Przyjęcie Komunii św. w stanie grzechu śmiertelnego powoduje grzech świętokradztwa.
Gdy spowiednik jest wolny, prosimy, by zaraz przystępować do konfesjonału i rozpoczynać spowiedź św.

Ks. Andrzej Szczepaniak, proboszcz