Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 11 października 2020

28. NIEDZIELA ZWYKŁA
11.10.2020 rok A

Zbierając się przy ołtarzu, z żywą wiarą w Jezusa Chrystusa Zbawiciela, mamy głębokie przekonanie, że tutaj na ziemi, jesteśmy tylko pielgrzymami zdążającymi do życia wiecznego. Nasz Zbawiciel zasiadł już po prawicy Ojca i oczekuje nas, aby każdemu przydzielić miejsce w ojczyźnie niebieskiej. Przychodzimy dziś tutaj, posłuszni również wezwaniu Chrystusa, który zaprasza nas do wspólnej uczty. Zastawia bowiem stół słowa i pokarmu eucharystycznego. Mamy przy nim zasiadać, zanim dostaniemy się do wiecznej chwały, na nigdy niekończącą się ucztę, w której Bóg stanie się wszystkim dla wszystkich. Zasiądźmy do uczty eucharystycznej w szacie godowej czyli w stanie łaski uświęcającej.

1. Nieszpory dziś o 17.30, a po nich odmówimy różaniec.

2. Nabożeństwa różańcowe:
 Dla dorosłych i młodzieży o 17.30
 Dla dzieci od poniedziałku do piątku o 16.30.

3. Dzisiaj przeżywamy „Dzień Papieski”. Pragniemy uświadomić sobie, jakim darem był pontyfikat Ojca św. Jana Pawła II dla Kościoła, świata i dla nas Polaków. Przybliżamy sobie nauczanie Kościoła, które głosił Papież. Widocznym znakiem miłości bliźniego jest udział w akcji pomocy charytatywnej. Dziś zbieramy pieniądze na cele charytatywne.

4. Zebranie rodziców dzieci z kl. III., odbędzie się we wtorek, 13. bm., po Mszy św. wieczornej.

5. Obrzęd nałożenia krzyży kandydatom do bierzmowania, w sobotę, 17. bm., w czasie Mszy św. o 9.00.

6. Wymienianki niedzielne (roczne) i jednorazowe możemy składać w biurze parafialnym. Prosimy je wypisać na kartkach wielkości kartki zeszytowej, zaznaczając godzinę Mszy św., przed którą mają stać się przedmiotem modlitwy wstawienniczej. Jeżeli przekazujemy wymienianki roczne i jednorazowe, prosimy je podać na oddzielnych karteczkach.

7. „Bóg zapłać” za ofiary na cele diecezjalne i opłacenie pokładnego. Za tydzień składka mszalna na remont kościoła.

8. W tym tygodniu:
 Wtorek, 13.10. - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, założyciela wielu zgromadzeń zakonnych w okresie niewoli Polski.
 Środa, 14.10. - wspomnienie bł. Radzyma Gaudentego, pierwszego Arcybiskupa Gnieźnieńskiego,
 Czwartek, 15.10. - wspomnienie św. Teresy z Avila, doktora Kościoła, mistyczki z XVI w., reformatorki Kościoła i zakonu karmelitańskiego.
 Piątek, 16.10. - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, księżnej i matki rodziny.
 Sobota, 17.10. - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika z IV w.

9. Prosimy, by przystępując do Komunii św. zdjąć maseczkę, a nie tylko ją nieco opuścić. Po przyjęciu Komunii św. należy ją oczywiście założyć. Przestygajmy dystansu i zasad sanitarnych.

10. Według przepisów RODO, dokumenty można wydawać tylko osobom, których one dotyczą. Dokumenty dotyczące dzieci mogą pobierać tylko rodzice.