Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 26 lipca 2020

17. NIEDZIELA ZWYKŁA

26.07.2020 rok A

Codzienne troski i kłopoty tak bardzo nas absorbują, że możemy zapomnieć o tym, co najważniejsze, a więc, że podstawowym skarbem jest Królestwo Boże, do którego zostaliśmy wprowadzeni przez sakrament chrztu św. Stąd, gdy gromadzimy się przy ołtarzu pragniemy, by Bóg obdarzył nas mądrością życia, swoją łaską, łaską wiary. Bóg i Jego sprawy, które są przecież i naszymi, bardzo osobistymi i życiowymi sprawami, to ewangeliczna perła i skarb, czyli coś najważniejsze w życiu. Warto i trzeba zabiegać o sprawy Boże, czasem w trudzie o nie walczyć. Na pewno trzeba otworzyć swe serca na światło Ducha Świętego. Niech ta Najświętsza Ofiara wspomoże nasze dobre pragnienia.

1. W związku z chorobą Ks. Proboszcza, katecheza dla klasy III, w tym tygodniu nie odbędzie się.

2. W tym tygodniu:

 Środa, 29.07. - wspomnienie św. Marty.
 Piątek, 31.07. - wspomnienie św. Ignacego Loyoli, założyciela jezuitów.
 Sobota, 1.08. - wspomnienie św. Alfonsa Marii Ligouriego (+1787 r.), biskupa i doktora Kościoła, autora dzieł ascetycznych i z dziedziny moralnej.

3. Modlitwie różańcowej przewodniczy 3. Róża p. Marii Drożdżyńskiej, za naszą Ojczyznę.
Różaniec wynagradzający odmawiają członkinie Żywego Różańca w pierwszą sobotę. po Mszy św. o 9.00.

4. W najbliższą sobotę nie odwiedzimy naszych chorych.

5. W czasie wyjazdów wakacyjnych pamiętajmy o Mszy św. niedzielnej i świątecznej, gdziekolwiek będziemy przebywać.

6. Przy zgłaszaniu chrztu dziecka prosimy, by rodzice znali dane personalne chrzestnych - rok urodzenia, zawód i adres. Również zgłaszając chrzest, rodzice zaraz przedstawiają świadectwo kwalifikujące chrzestnych do pełnienia tej godności, jeśli są z innej, niż nasza, parafii.
Chrzestnymi mogą być:
 osoby wyznania rzymskokatolickiego,
 przyjęły sakrament spowiedzi, Komunii św. i bierzmowania,
 ukończyły 16 rok życia,
 praktykują wiarę katolicką (Msza św. niedzielna, spowiedź i Komunia św., więc są znane duszpasterzom),
 nie są związane karami kościelnymi,
 żyją w związkach sakramentalnych; nie prowadzą gorszącego stylu życia (nie mogą być chrzestnymi osoby żyjące w związkach cywilnych, konkubinatach, wolnych związkach).
Chrzestny to osoba, która dla dziecka jest wzorem życia chrześcijańskiego.

Maryja