Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 21 czerwca 2020

12. NIEDZIELA ZWYKŁA

21.06.2020 rok A

Zbierając się przy ołtarzu dla sprawowania Ofiary Ciała i Krwi Chrystusa przynosimy ze sobą wszystkie nasze sprawy, a więc także różnego rodzaju kłopoty życiowe. Pragniemy je przedstawić Zbawicielowi i błagać, by wspomógł nas swoja łaską. Chcemy własny krzyż połączyć z Jego krzyżem. Chrystus umacnia nas w wytrwaniu w dobrym, mimo trudów i lęku, wzywa nas do dawania świadectwa o Jego dobroci.
Dzisiejsza składka jest przeznaczona na prace renowacyjne dotyczące ścian naszego kościoła.

1. Dziękujemy Panu Bogu za świadectwo wiary, które złożyliśmy w Uroczystość Bożego Ciała i w czasie oktawy. Dziękujemy Duchowi Świętemu, że tchnął nasze serca do modlitwy, pojednania, przyjmowania Eucharystii i zamanifestowania naszej wiary w obecność Jezusa Chrystusa pod postaciami chleba i wina.
Wyrazem tego był liczny i czynny udział we Mszy św. i procesji eucharystycznej. Na głębokie przeżywanie uroczystości złożyły się przygotowane piękne ołtarze i przystrojone domy. Parafianom, którzy przygotowali ołtarze, zarówno przy swoich domach i jak i przy domku katolickim i w rynku, a także w czwartek w oktawie, wyrażamy serdeczne podziękowanie. Dziękujemy:
 matkom niosącym sztandary,
 Lektorom i ministrantom,
 Wszystkim za świadectwo wiary, przez udział w uroczystościach, składamy staropolskie „Bóg zapłać”.
Oby łaska Pana, która na nas w te dni spływała, umocniła naszą wiarę i budowała jedność między nami, którzy wyznajemy wiarę w tego samego Boga i gromadzimy się przy tym stole eucharystycznym.

2. Nieszpory i nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego w niedzielę o 17.30; dni powszednie nabożeństwo o 17.45.

3. Od poniedziałku do środy, o 17.30, przez katechezę, dzieci z kl. III. przygotowujemy do I. Komunii św.

4. Dzieci z kl. III., w sobotę, 27. bm., o 10.00, przystąpią po raz pierwszy do sakramentu pokuty.

5. Zebranie rodziców dzieci z kl. III., w czwartek, po Mszy św. wieczornej, w kościele.

6. Dzieci i młodzież, w piątek, kończą rok szkolny. W szkole nie będzie organizowane uroczyste zakończenie roku szkolnego. Młodzi, niech podziękują Boga za kolejny rok edukacji, przybywając na Mszę św. o 9.00. Dzieciom i młodzieży życzymy odpoczynku, szczęśliwych wakacji i ciągłego wzrostu w łasce Bożej.

7. Podziękowanie, „Bóg zapłać”, za świadczenia diecezjalne i opłacenie miejsca na cmentarzu.

8. Modlitwie różańcowej przewodniczy w tym tygodniu 8. Róża p. Janiny Kozłowskiej, według intencji na czerwiec.

9. Uroczystość Narodzenie św. Jana Chrzciciela obchodzimy w środę, 24. czerwca.

Maryja