Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 31 maja 2020

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

- 31.05.2020

Dziś, w dniu Pięćdziesiątnicy, jednoczymy się z całym Kościołem i jak apostołowie zgromadzeni w wieczerniku na modlitwie, przeżywamy zesłanie Ducha Świętego. Wypełnia się obietnica Chrystusa - nie zostawił nas samych, ale zesłał Pocieszyciela - Ducha Prawdy, który napełnia sobą okrąg ziemi. My też zostaliśmy Nim napełnieni. Dokonało się to na chrzcie św., a szczególnie w sakramencie bierzmowania.

1. Dziś kończy się okres wielkanocny. Dziękujemy Bogu, że było nam dane ponownie wniknąć w wielką tajemnicę wiary, jaką jest zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa i Jego królowanie. Za tydzień, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Człowiek, który uważa się za katolika, za człowieka wierzącego według wiary Apostołów i Kościoła, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do spowiedzi i w czasie wielkanocnym przyjmować Komunię św. Osoby, które nie spełniły tego przykazania, praktycznie nie wierzą w nadprzyrodzone środki zbawienia, którymi są święte sakramenty; nie mogą korzystać z uprawnień osób praktykujących, np. pełnić godności rodziców chrzestnych.
Komunię św. można przyjąć tylko wtedy, gdy jesteśmy w stanie łaski uświęcającej czyli nie można być obciążonym grzechem śmiertelnym (ciężkim). Grzech powszedni nie pozbawia nas łaski uświęcającej – można przyjąć Komunię św.

2. Dziś o godz. 15.00 początek modlitwy o nową Pięćdziesiątnicę dla naszej parafii. Zakończymy nabożeństwem majowym o godz. 17.30.

3. W związku ze zniesioną dyspensą od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii dzisiejsza transmisja Mszy św. o godz. 10.30 jest ostatnią.

4. Jutro rozpoczynamy miesiąc czerwiec – nabożeństwa w dni powszednie o godz. 17.45, w niedzielę o 17.30 w łączności z nieszporami.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w intencji Powołań kapłańskich i zakonnych oraz za kapłanów, w czwartek, od 17.00. O 18.00 Msza św. w tej intencji.

6. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.30 odwiedzimy naszych chorych – każdą osobę którą mamy odwiedzić prosimy zgłosić u ks. Marcina (osobiście, telefonicznie). Z tej racji biuro parafialne w piątek nie będzie czynne.

7. Modlitwie różańcowej przewodniczy 5. Róża, p. Moniki Frankowskiej – modlimy się w intencjach na czerwiec, a w Sobotę, pierwszą miesiąca, modlitwa wszystkich członków Róż po mszy św. porannej.

8. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. w środę po Mszy św. wieczornej w kościele.

9. W tym tygodniu:
 Poniedziałek, 1.06., święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
 Środa, 3.06., św. Karola Lwangi i Towarzyszy – męczenników z Ugandy
 Czwartek, 4.06., Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 Piątek, 5. 06., wspominamy św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

10. Bóg zapłać za ofiary na funkcjonowanie naszej parafii, opłacenie pokładnego i na cele diecezjalne.

11. Przewodnik Katolicki z dodatkiem „5 minut z Bogiem” możemy nabyć w zakrystii.

Ks. Andrzej Szczepaniak - proboszcz

Maryja