Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 24 maja 2020

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

24.05.2020 - rok A
Gromadzimy się przy ołtarzu Pańskim w uroczystość Wniebowstą¬pienia Pańskiego. W wielkim skupieniu wpatrujemy się w Chrystusa, który idzie do Ojca, aby w swojej ludzkiej naturze otrzymać udział w tej chwale, jaką miał pierwej, zanim świat powstał. Uświadamiamy so¬bie również, że poszedł do Ojca po to, by nam przygotować miejsce i ustawicznie wstawiać się za nami, dopóki tam nie dojdziemy.
Radujemy się zatem w dniu dzisiejszym, ale równocześnie wycią¬gamy praktyczne wnioski. Niebo jest naszą ojczyzną, skąd też oczeku¬jemy przyjścia Zbawiciela. Tam mamy kierować nasze pragnienia, wspierane codziennym wysiłkiem w pracy nad sobą.

1. Nabożeństwa majowe sprawujmy o 17.30. W niedzielę, w łączności z nieszporami, o tej samej porze.

2. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny. Okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej kończy się za dwa tygodnie, w Uroczystość Trójcy Świętej. Ten, kto uważa się za wierzącego katolika, człowieka żyjącego według wiary apostołów, czyli Kościoła, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do spowiedzi św. i przyjmować Komunię św. w okresie wielkanocnym. O tym wymogu mówi Katechizm Kościoła Katolickiego w nr. 2042.
Człowiek prawdziwie wierzący nie pozostaje jednak tylko na minimalnym wymaganiu i znaku przynależności do Kościoła, lecz przystępuje do sakramentu pokuty często, a jeszcze częściej przyjmuje Komunię św., bo wie, że sakramenty nie są jakimś płytkim rytuałem, lecz miejscem zbawczego działania Chrystusa. Bądźmy apostołami wobec tych, którzy jeszcze nie spełnili tego obowiązku, który w rzeczywistości jest wielkim dobrem, łaską i przywilejem chrześcijanina. Do sakramentu pokuty można przystąpić pół godziny przed Mszą św.

3. W przyszłą niedzielę, zesłania Ducha Świętego, zapraszamy do wspólnej modlitwy o nową Pięćdziesiątnicę dla naszej parafii. Rozpoczniemy modlitwą - koronką do Bożego Miłosierdzia, o 15.00, a zakończymy wspólnymi nieszpory i eucharystią.

4. Różaniec prowadzi 4. Róża, według intencji na maj.

5. Biuro parafialne jest czynne o zwyklej porze.

6. Składamy podziękowanie za ofiary na działanie naszej parafii, na cele diecezjalne (6zł na rok od osoby) i opłacenie miejsca na cmentarzu.

7. W kościele św. Barbary, w Mszy św., może uczestniczyć 9 osób.

8. W tym tygodniu:
 Wtorek, 26.05. - wspomnienie św. Filipa Nereusza, duszpasterza Rzymu (+1595 r.).
 Piątek, 29.05. - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, założycielki szkół katolickich i dla Polaków czasie zaborów, wychowawczyni młodzieży, zm. w 1939; beatyfikowana w Poznaniu.

Maryja