Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 17 maja 2020

6. NIEDZIELA WIELKANOCNA

17.05.2020 - rok A

Nasze życie na ziemi obfituje w przeciwności, trudy i cierpienia. Chrystus jednak nie pozostawił nas samych; obiecał zesłać Ducha Świętego. To właśnie Duch Święty wspiera nas w walce ze złem, uświęca w drodze przez życie i nadaje sens naszej ludzkiej egzystencji. Z wdzięcznością więc stańmy przed ołtarzem, gdzie mocą Ducha Bożego, sprawujemy ofiarę Chrystusa i Kościoła oraz otrzymujemy dary potrzebne do życia chrześcijańskiego.
Składka dzisiejsza jest przeznaczona na cele budowlane.

1. Czas chwały – adoracja Najświętszego Sakramentu dziś, od 15.00 do 16.00. Po koronce do Miłosierdzia Bożego, modlitwa medytacyjna.

2. Nabożeństwa majowe o 17.30; w niedzielę w łączności z nieszporami.

3. 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. obchodzimy jutro, w poniedziałek, 18. maja. Ojciec św. jest patronem województwa Kujawsko-Pomorskiego. W ramach obchodów 100. rocznicy Jego urodzin, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18. maja br., o godzinie 18.00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.
Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia.
Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach.
Serdecznie zachęcamy do oglądania.

4. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od poniedziałku do środy Dni modlitw o urodzaje w czasie nabożeństwa majowego o 17.30. Zapraszamy rolników, ogrodników i ich rodziny.

5. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Ducha Świętego.

6. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na cele diecezjalne (6 zł od osoby na rok) i opłacenie pokładnego (chodzi o groby z 2000 r. i wcześniejsze).

7. Modlitwie różańcowej przewodniczy w tym tygodniu 3. Róża p. Marii Drożdżyńskiej. W okresie wielkanocnym, zamiast „Anioł Pański”, odmawiamy antyfonę „Królowo nieba” lub można zaśpiewać „Wesel się, Królowo miła”.

Maryja