...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...Spowiadamy od poniedziałku do soboty w godz. 8.30 - 9.30 i 17.00 - 18.00...

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 15 marca 2020

3. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
15.03.2020

Chrystus poprzez spotkanie z Samarytanką uczy, że On jest „źródłem wody żywej” czyli źródłem prawdziwego życia i łaski. Jesteśmy dziećmi Bożymi od chrztu św. Od tego momentu płynie w nas „źródło wody żywej”, które obmywa to co grzeszne i daje życie Boże. Słowo Boże przypomina nam obowiązek podjęcia solidnego wysiłku w pracy nad sobą, by pełnić codziennie wolę Bożą. Jak Jezus Chrystus posłuszny woli Ojca nie zawahał się podjąć nawet krzyża, tak chrześcijanin zapatrzony w przykład swojego Mistrza i Zbawiciela, nie waha się podjąć nawet dużej ofiary, by trwać w przyjaźni z Bogiem.

1. Prosimy zapoznać się z komunikatem Ks. Prymasa, który daje wskazania dotyczące zachowania się, w zakresie sanitarnym i w dziedzinie wiary, w związku z zagrożeniem epidemicznym. Komunikat znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i Archidiecezji.
W tej bardzo wyjątkowej sytuacji, przestrzegajmy poleceń służb państwowych. Wymaga tego dobro osobiste każdego z nas oraz dobro wspólne. Unikamy dużych zgromadzeń. W tej niebezpiecznej sytuacji, możemy modlić się w domu, nawet powinniśmy. Polecajmy Bożej Opatrzności nasze życie, naszą przyszłość. Również módlmy się za chorych i pracowników służby zdrowia. Kościół jest otwarty przez cały dzień.
Ks. Prymas udziela dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej. Rozpoznajmy roztropnie czy przybyć na Mszę św. do kościoła czy pozostać w domu. Możemy uczestniczyć we Mszy św. i w Gorzkich Żalach na stronie internetowej naszej Archidiecezji: archidiecezja gnieźnieńska.pl; także dzięki transmisji radiowej i telewizyjnej.
Od wieków, jest tradycją pobożności chrześcijańskiej, by w niebezpiecznych dla życia okolicznościach, śpiewać suplikacje. Śpiewamy je w łączności ze Msza św.

2. Koronkę do Miłosierdzi Bożego odmówmy prywatnie.

3. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00. Po nabożeństwie Msza św.

4. Uroczystość św. Józefa, obchodzimy w czwartek, 19. marca.

5. Droga krzyżowa w piątek o 17.30.

6. Prosimy, by członkinie Żywego Różańca modliły się o ustanie epidemii.

7. Naprawiony został nagrobek Ks. Prob. Ignacego Mączyńskiego. Składamy podziękowanie osobom, które mają udział w sfinansowaniu tej inwestycji.

8. Wydarzenia ostatnich dni podlegają szybkiej zmianie i tak może być w tym tygodniu. Na stronie internetowej naszej parafii będziemy aktualizować informacje.

Maryja