...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...Biuro parafialne, w tym tygodniu, będzie czynne tylko we wtorek i piątek, o zwykłej porze...

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 15 września 2019

24. NIEDZIELA ZWYKŁA
15.09.2019 - rok C

Chrystus przyszedł na świat, aby zbawić grzeszników. Jego ofiara przynosi przebaczenie i pojednanie z Ojcem. Chociaż jesteśmy obciążeni grzechami, z ufnością przychodzimy do Boga, bo wiemy, że tylko On może nam dać pokój serca i prawdziwe uwolnienie się od niewoli, jaką sprawiają pęta grzechu. Bóg nikogo nie odrzuca, nikim nie gardzi. Przyjmuje nas takimi, jakimi jesteśmy - z naszą dobrą wolą i naszymi słabościami, choć nie oznacza to, by akceptował nasze grzechy. Jako pasterz szuka zagubionych owiec i raduje się, gdy je znajdzie. Jak zagubiona owca, wołam do Pana, by mnie znalazł i przygarnął.

Składka dzisiejsza przeznaczona jest na cele budowlane.

1. Nieszpory śpiewamy w niedzielę, o 17.40.

2. Spotkanie dla rodziców uczniów z kl. VII., we wtorek, po Mszy św. wieczornej, w domu katolickim.

3. Zbiórka ministrantów i lektorów, w piątek, o 17.00, w kościele.

4. Katecheza dla dzieci z kl. III., w sobotę, o 10.00.

5. Spotkanie Młodych z okazji dnia św. Stanisława Kostki odbędzie się 21. września, we Wrześni, pod hasłem „Oglądać Boga". Wyjazd z Janowca o 10.30. powrót ok. 21.30.

6. Prosimy uczestników pielgrzymki na Jasną Górę, by we wtorek przybyli do biura parafialnego i złożyli podpis na deklaracji ubezpieczeniowej. Sprawa jest pilna!

7. Biuro parafialne nie będzie czynne w poniedziałek.

8. W tym tygodniu:
 Poniedziałek, 16.09. - wspomnienie świętych męczenników z III w. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa Kartaginy,
 Środa, 18.09. – święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży polskiej.
 Piątek, 20.09. - wspomnienie koreańskich męczenników z XVII w. świętych Andrzeja Kim Taegon, kapłana i Pawła Hasang, świeckiego apostola i Towarzyszy ich męczeństwa.
 Sobota, 21.09. - święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

9. Modlitwie różańcowej, w tym tygodniu, przewodzi Róża 2. p. Józefy Seyda, w intencji młodzieży.