...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...Biuro parafialne, w tym tygodniu, będzie czynne tylko we wtorek i piątek, o zwykłej porze...

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 01 września 2019

22. NIEDZIELA ZWYKŁA
1.09.2019 - rok C

Dzisiaj znowu przychodzi do nas pokorny i cichy Chrystus. Chrystus przez swą pokorę i uniżenie zbawił nas i dał nam przykład, byśmy szli Jego śladami. Spotkamy Go w znakach eucharystycznych i w Słowie Bożym. Ta rzeczywistość dostępna jest przez wiarę. Sprawując tę Eucharystię, uczymy się pokory, bo ona jest źródłem prawdziwego wywyższenia człowieka i znakiem życia w prawdzie. Pokora jest cechą ludzi wielkich.
Dziś, 80. rocznica wybuchu II. wojny światowej. Prosimy Boga o pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie. O 14.00 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej z szefami delegacji zagranicznych, w Warszawie, wybije dźwięk dzwonu z przesłaniem „Pamięć i Przestroga”. O tej samej godzinie, w całej Polsce, odezwą się dzwony kościołów, by upamiętnić ofiary tragicznej wojny i oddać hołd polskim żołnierzom, którzy poświecili swe życie dla Ojczyzny.

1. Zapraszamy na nabożeństwo – śpiew nieszporów, o 17.40.

2. Dzieci i młodzież, w poniedziałek, rozpoczynają naukę szkolną. Ten kolejny i ważny etap życia, niech młodzi ludzie rozpoczną z Jezusem Chrystusem, uczestnicząc we Mszy św., na rozpoczęcie roku szkolnego, w poniedziałek, o 8.15 (nie będzie Mszy św. o 9.00). Dzieciom i młodzieży życzymy chęci do nauki i kształtowania swych serc według nauki Bożej, a nauczycielom pilnych i głodnych wiedzy uczniów. Msza św. dla młodzieży, która uczęszcza do szkół poza Janowcem, w poniedziałek, o 18.00.

3. Błogosławieństwo dzieci z kl. I. i poświęcenie ich przyborów szkolnych, we wtorek, 3.09., w czasie Mszy św. o 18.00.

4. Krąg Biblijny w poniedziałek, 2. września, po Mszy św. wieczornej.

5. Zebranie rodziców dzieci z kl. III., w poniedziałek, 9. września, po Mszy św. wieczornej, w sali Domu Katolickiego.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.00. O 17.40 zaśpiewamy nieszpory, a na zakończenie adoracji modlitwa za kapłanów i o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii.

7. Różaniec wynagradzający wszystkich Róż, w sobotę, po Mszy św., o 9.00.

8. Posługa sakramentalna u chorych w sobotę od 9.30.

9. Modlitwie różańcowej przewodzi, w tym tygodniu, Róża 10. p. Ireny Czapiewskiej. Intencja: za nauczycieli, dzieci i młodzież z okazji nowego roku szkolnego.

10. We wtorek, 3.09., wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła (+604).

11. Msza św. dla chorych sprawowana będzie, za tydzień, w niedzielę, 8. września o 16.00, w czasie której udzielimy sakramentu namaszczenia. Prosimy, by chorym umożliwić przybycie do kościoła i zapewnienie im opieki. Pół godziny przed Eucharystią spowiedź św. Osoby, które nie mogą przystąpić do konfesjonału, spowiadać będziemy w ławkach, tam, gdzie będą zajmować miejsce. Po Mszy św. spotkanie przy stole, w sali Domu Katolickiego.

12. Zgłaszając chrzest dziecka, prosimy, by przynieść do biura parafialnego metrykę urodzenia dziecka oraz również świadectwo kwalifikujące chrzestnych do tej godności, jeśli są spoza naszej parafii.

13. Dnia 7. września 2019 roku, już po raz szesnasty, na Polach Lednickich, zgromadzą się uczestnicy Lednicy Seniora, która w tym roku będzie wybrzmiewała hasłem: „Wiesz, że Cię kocham”. Przesłanie św. Jana Pawła II sprawiło, że chcemy, by tegoroczna Lednica Seniora była wspólnym zachwytem nad skarbami, które ofiarowuje nam Kościół – nad spowiedzią i Eucharystią. Są to dwa sakramenty, w których Chrystus mówi do każdego z nas: „Kocham Cię!”. Doświadczamy w nich poprzez wiarę niemal namacalnie Jego miłości – i wiedząc, że jesteśmy przez Boga umiłowani, mamy siły, by iść dalej w życie.
Osoby chętne do udziału w Lednicy Seniora prosimy o kontakt z ks. Marcinem.

14. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży oraz Stowarzyszenie Młodzieży „Wiosło” serdecznie zapraszają na Spotkanie Młodych z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki. W tym roku świętujemy 21. września, we Wrześni, pod hasłem „Oglądać Boga". W programie między innymi spotkania z gośćmi, konferencja, świadectwa, Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz czas na spowiedź, a także koncert zespołu „Siewcy Lednicy". Szczegółowe informacje u ks. Marcina.

15. Rodziców dzieci, które rozpoczynają naukę w kl. III., prosimy, aby po Mszy św. zgromadzili się z dziećmi przy prezbiterium.

Ks. Andrzej Szczepaniak, proboszcz