...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...Biuro parafialne, w tym tygodniu, będzie czynne tylko we wtorek i piątek, o zwykłej porze...

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 25 sierpnia 2019

21. NIEDZIELA ZWYKŁA

25.08.2019 - rok C

Należymy do wielkiej rodziny ludzi, których zbawił Chrystus. On nikogo nie wyłącza, nie odrzuca, ale wszystkich zapra¬sza do Kościoła - Nowego Jeruzalem i na ucztę, która jest objawieniem Jego Miłości i darem dla ludzi pielgrzymujących przez ziemię do wiecznej świątyni nieba. Niech ta niedzielna Eucharystia będzie wyrazem naszej przynależności do Kościoła, znakiem naszej wiary i pełnym ufności oczekiwaniem na zjednoczenie z Chrystusem.

1. W tym tygodniu:
 Poniedziałek, 26.08. - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
 Wtorek, 27.08. - wspomnienie św. Moniki, matki św. Augustyna.
 Czwartek, 29.08. - wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

2. Zbliża się nowy rok szkolny. Msza św. na jego rozpoczęcie sprawowana będzie w poniedziałek, 2 września, o 8.15. Niech dzieci i młodzież przygotują się do pełnego uczestnictwa we Mszy św., przez przyjęcie Komunii św. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w tym tygodniu, od 17.00:
 Wtorek - młodzież szkół średnich,
 Środa - kl. VIII.,
 Czwartek - klasy VI. i VII.,
 Piątek – IV i V.

3. Modlitwie różańcowej przewodniczy 9. Róża, p. Zofii Papierskiej, o zwycięstwo dobra i prawdy w naszej Ojczyźnie.

4. „Bóg zapłać” za ofiary na cele diecezjalne. Wynosi ona 6 zł od osoby na rok.

5. Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory sprawowana bedzie w Gączu, w sobotę 31 sierpnia o godz.14-tej. Po Eucharystii obrzędy dożynkowe.