...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...Biuro parafialne we wtorki czynne do 16,15...

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 18 sierpnia 2019

20. NIEDZIELA ZWYKŁA
18.08.2019 - rok C

Być chrześcijaninem to służyć Chrystusowi przez miłość, głoszenie Ewangelii i obronę prawdy. Ta postawa wymaga dokonywania jasnych wyborów moralnych i radykalnego opowiadania się za Bogiem i jego prawem. Ludzie, którzy na serio chcą iść za Chrystusem, muszą nieraz, z powodu wierności, wiele wycierpieć. W tej trudnej drodze świadectwa wobec świata wspiera nas Chrystus, który przez swe poniżenie i hańbę krzyża, stał się zwycięzcą i umacnia nas teraz swym zmartwychwstaniem w tej Eucharystii.

Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na prace remontowe przy naszym kościele.

1. Nieszpory śpiewamy w niedzielę, o 17.40.

2. W tym tygodniu:
 Wtorek, 20.08. - wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła (+1153).
 Środa, 21.08. - wspomnienie św. Piusa X, papieża (+1914); ożywił życie eucharystyczne i rozpoczął reformę liturgii.
 Czwartek, 22.08. - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.
 Sobota, 24.08. - święto św. Bartłomieja, apostoła; głosił Ewangelię w Indiach.

3. Modlitwie różańcowej przewodniczy w tym tygodniu Róża 8. p. Janiny Kozłowskiej. Intencja: o dobre i odpowiedzialne przygotowywanie się młodych do małżeństwa.

4. Podziękowanie za ofiary na cele diecezjalne i opłacenie pokładnego (miejsca na cmentarzu), złożone w tym tygodniu. Prosimy, by pokładne odnowione zostało po 20 latach czyli chodzi o groby z roku 1999 i wcześniejsze.

Ks. Andrzej Szczepaniak Proboszcz