...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...Biuro parafialne, w tym tygodniu, będzie czynne tylko we wtorek i piątek, o zwykłej porze...

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 11 sierpnia 2019

19. NIEDZIELA ZWYKŁA

11.08.2019 - rok C

Gdy gromadzimy się na Mszy św. mamy dać wyraz wiary i nadziei na spotkanie w wieczności ze zmartwychwstałym Chrystusem. Chrystus już dzisiaj zaprasza nas do swego stołu i usługuje nam, dając swój pokarm, abyśmy w wierze i z nadzieją oczekiwali na wieczną ucztę w radości nieba. On przygotowuje nas do osiągnięcia niebieskiej ojczyzny.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
15.08.2019
Po zakończeniu życia ziemskiego Niepokalana Matka Boża została z duszą i ciałem wyniesiona do chwały niebieskiej. Wniebowzięcie Maryi przypomina ludzkości powołanie do chwały w niebie. Wyrażamy radość z chwały Maryi, Jej obecności w niebie, u boku swego Syna, Jezusa Chrystusa, i prosimy, by była nadal naszą Orędowniczką, Pośredniczką i Pocieszycielką.

INFORAMCJE

1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wieczornej czyli śpiewania nieszporów, w niedzielę i w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, o 17.40.

2. W czwartek, 15. sierpnia, obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. sprawowane będą jak w niedzielę. W tym dniu przynosimy do kościoła owoce i kwiaty, które poświęcimy w czasie Mszy św. Pragniemy dziękować Bogu za Jego Opatrzność nad nami i naszą pracą. Dziękczynienie łączymy z Maryją, która jest owocem miłości Boga do człowieka. Ona, jak kłosy pełne ziarna, piękne owoce i wszelkie płody ziemi, jest symbolem plonów w Bożym spichlerzu; sama jest najpiękniejszym dziełem Boga.

3. Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest również świętem narodowym. Wspominamy bowiem jedno z najważniejszych wydarzeń z historii Polski, a mianowicie Bitwę Warszawską, która z powodu zaskakującego zwrotu w wojnie polsko-sowieckiej na korzyść Polaków, została nazwana „Cudem nad Wisłą”. Wierzący znajdowali w tym wydarzeniu działanie Bożej Opatrzności, która oszczędziła Polsce i Europie nawały bezbożnego i nieludzkiego komunizmu Rosji Sowieckiej. Czyn Polaków zatrzymał pochód rewolucji bolszewickiej na zachód.
Wydarzenie zwycięstwa polskiego oręża w dniu 15. sierpnia było i jest w naszej tradycji dniem wojska polskiego.

4. W tym tygodniu również:
 Środa, 14.08. - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, kapłana i męczennika (+1941).
 Sobota,17.08. - wspomnienie św. Jacka, kapłana (+1257), misjonarza Rusi, Prus i Litwy.

5. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na cele diecezjalne i za opłacenie miejsca na cmentarzu. Za tydzień składka na prace przy naszym kościele.

6. W kolejną niedzielę, składka przeznaczona będzie na prace przy naszym kościele.

7. W poniedziałek biuro parafialne będzie nieczynne.

8. Dyżur w odmawianiu różańca obejmuje Róża 7., p. Jadwigi Kwiatkowskiej - prośba o deszcz.

Ks. Andrzej Szczepaniak, Proboszcz