Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 16 czerwca 2019

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

16.06.2019 - rok C

Tajemnica Trójcy Świętej stanowi centrum wiary i życia chrześcijanina. Trójca Św. jest tajemnicą Boga w sobie samym, a więc źródłem innych tajemnic wiary oraz światłem, które oświeca. Tajemnica Trójcy Świętej jest najbardziej podstawowym i istotnym nauczaniem w „hierarchii prawd wiary”. Cała historia zbawienia nie jest niczym innym, jak historią drogi i środków, przez które prawdziwy i jedyny Bóg Ojciec, Syn i Duch Święty objawia się, jednoczy ze sobą ludzi, którzy odwracają się od grzechu. (Katechizm Kościoła Katolickiego nr 234)

Nieszpory i nabożeństwo czerwcowe, w niedzielę o 17.30. w dni powszednie nabożeństwo, o 17.45.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) obchodzimy w czwartek, 20. czerwca. Po Mszy św. o 10.30 procesja eucharystyczna wokół rynku, do czterech ołtarzy. Procesja powróci na Bożą rolę przy kościele, gdzie przyjmiemy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
Tradycyjnie udekorujemy nasze domy i okna kwiatami, chorągiewkami i symbolami religijnymi. W procesji uczestniczyć będą poczty sztandarowe, feretrony, baldachim. Panów strażaków prosimy o poprowadzenie celebransów i niesienie baldachimu. Wszyscy starajmy się, by chętnie i aktywnie uczestniczyć w tych grupach liturgicznych.
Zaraz po procesji, ok. 12.00, Msza św.
Wieczorem, po Mszy św. o 18.00, procesja wokół kościoła.

W Oktawie Bożego Ciała precesja eucharystyczna:
W dni powszednie:
przed Mszą św. o 9.00,
po Mszy św. o 18.00.
W niedzielę, 23. czerwca, w oktawie:
przed Mszą św. o 10.30,
po Mszy św. o 18.00.

Przygotowanie dziewcząt, które w Uroczystość i w oktawie Bożego Ciała będą sypać kwiaty, we wtorek o 17.00. Prosimy, by jak najwięcej dziewcząt uczciło Pana Jezusa przez przygotowanie Mu drogi. Zwłaszcza apel kierujemy do dziewcząt, które w tym roku przystąpiły do I. Komunii św.

Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

W środę koniec roku szkolnego. Dzieci i młodzież podziękują Panu Bogu za kolejny rok nauki w czasie Mszy św. o 18.00.

Wyrażamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w tym tygodniu na cele diecezjalne. Prosimy, by po 20 latach od pochówku, odnowić opłatę za miejsce na cmentarzu. Przy grobach dwuosobowych bierzemy pod uwagę pierwszy pochówek.

Trwają prace konserwatorskie przy naszym kościele. Za tydzień składka na cele budowlane.

Modlitwie różańcowej przewodniczy w tym tygodniu 9. Róża p. Zofii Papierskiej, wg intencji na czerwiec.

Katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek 16.45. Po nauce spowiedź św.

W tym tygodniu:
Poniedziałek, 17.06. - wspomnienie - św. Alberta Chmielowskiego, opiekuna ubogich Krakowa.
Piątek, 21.06. - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zmarł w 1591, zaraziwszy się dżumą przy pielęgnowaniu chorych.

Pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w dniach 6/7 października 2019 r. (niedziela/poniedziałek). W latach 2020/2021, nasza Archidiecezja, przeżywać będzie ponownie nawiedzenie Kopii Obrazu Jasnogórskiego. W wyżej wymienionych dniach odbędzie pielgrzymka naszej archidiecezji na Jasna Gorę pod przewodnictwem Ks. Prymasa. Będzie to zaproszenie Matki Bożej do naszej Archidiecezji. My włączamy się w tę pielgrzymkę.
Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym od wtorku. Koszt pielgrzymki (autobus, noclegi i ubezpieczenie) 90 zł. Przy zapisie wpłacamy co najmniej 50 zł.

Biuro parafialne w poniedziałek nieczynne.

Piknik rodziny, dziś, w Domu Dziecka w Kołdrąbiu, a za tydzień, w niedzielę, u sióstr elżbietanek w Łopiennie.