Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 02 czerwca 2019

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
2.06.2019 - rok C
Gromadzimy się przy ołtarzu Pańskim w uroczystość Wniebowstą¬pienia Pańskiego. W wielkim skupieniu wpatrujemy się w Chrystusa, który idzie do Ojca, aby w swojej ludzkiej naturze otrzymać udział w tej chwale, jaką miał pierwej, zanim świat powstał. Uświadamiamy so¬bie również, że poszedł do Ojca po to, by nam przygotować miejsce i ustawicznie wstawiać się za nami, dopóki tam nie dojdziemy.
Radujemy się zatem w dniu dzisiejszym, ale równocześnie wycią¬gamy praktyczne wnioski. Niebo jest naszą ojczyzną, skąd też oczeku¬jemy przyjścia Zbawiciela. Tam mają się kierować nasze pragnienia, wspierane codziennym wysiłkiem w pracy nad sobą.

1. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Seca Jezusowego sprawujemy o 17.45.

2. W niedzielę udajemy się z pielgrzymką na Śląsk Opolski. Wyjazd o 7.00. Msza św. dla pielgrzymów o 6.15.

3. W związku z wyjazdem, biuro parafialne czynne będzie tylko we wtorek od 15.30 do 17.00 i w piątek bez zmian.

4. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny. Ten, kto uważa się za wierzącego katolika, człowieka żyjącego według wiary apostołów, czyli Kościoła, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do spowiedzi św. i przyjmować Komunię św. w okresie wielkanocnym. Jest to oczywistość wynikająca z wiary w Boga, iż tylko ta latorośl żyje, która trwa w winnym krzewie czyli Chrystusie. O tym wymogu mówi Katechizm Kościoła Katolickiego w nr. 2042. Człowiek prawdziwie wierzący nie pozostaje jednak tylko na minimalnym wymaganiu i znaku przynależności do Kościoła, lecz przystępuje do sakramentu pokuty często, a jeszcze częściej przyjmuje Komunię św., bo wie, że sakramenty nie są jakimś rytuałem, lecz narzędziem zbawczego działania Chrystusa. Bądźmy apostołami wobec tych, którzy jeszcze nie spełnili tego obowiązku, który w rzeczywistości jest wielkim dobrem, łaską i przywilejem chrześcijanina. Do sakramentu pokuty można przystąpić przed Mszami św.

5. Sakrament pokuty dla dzieci i młodzieży od 17.00:
 Wtorek - młodzież szkół średnich i kl. III gimnazjum,
 Środa - kl. VIII.,
 Czwartek - klasy VI. i VII.,
 Piątek – IV i V.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów i powołań do służby w Kościele w czwartek o 17.00.

7. Modlitwie różańcowej przewodniczy 7. Róża p. Jadwigi Kwiatkowskiej, według intencji na czerwiec.

8. W tym tygodniu:
 Poniedziałek, 3.06.- wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męcznników afrykańskich z Ugandy,
 Środa, 5.06. - św. Bonifacego, meczennika, apostoła Niemiec.
 Sobota, 8.06. - wspomnienie św. Jadwigi Wawelskiej, Królowej.

9. Film „Ziemia Maryi” można będzie obejrzeć w sali w Domu Katolickiego, za tydzień, 9.06., o 15.00. Zapraszamy.

10. Prosimy, by gdy spowiednik w konfesjonale jest wolny, zaraz przystępować do spowiedzi św., nie czekając na znak od niego.

11. Składamy podziękowanie:
 Za ofiarę dla parafii, którą złożyli rodzice dzieci pierwszokomunijnych,
 Za odnowienie krzyży przy drodze we Flantrowie i w lasku w Brudzyniu,
 za ofiary cele diecezjalne i odnowienie miejsce na cmentarzu.