Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 21 kwietnia 2019

UROCZYSTOŚĆ ZMATWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

21.04.2019 - rok C

W czasie Wigilii Paschalnej usłyszeliśmy wezwanie: „Weselcie się zastępy Aniołów w niebie! Weselcie się słudzy Boga! Niechaj zabrzmią dzwony głoszące zbawienie, gdy Król tak wielki odnosi zwycięstwo! Raduj się ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, bo jesteś wolna od mroku, co świat okrywa! Niech ta świątynia zabrzmi potężnym śpiewem całego ludu!
Posłuszni temu wezwaniu wyznajmy wiarę w zmartwychwstanie Pana, który był umarły za nasze grzechy, a króluje, jest obecny w swym Kościele i Słowie Bożym.

1. Przeżywając tajemnicę zmartwychwstania Pańskiego, dzielimy się z każdym prawdziwą radością i pokojem serca. Życzymy i wypraszamy u Boga, pogłębienie świadomości wiary, tożsamości katolickiej i dziękczynienie Boga za dar wiary. Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa oraz zdrowia duszy i ciała.

2. Dziś pierwsza Msza św. z procesją o 7.00.

3. Nieszpory śpiewamy w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny o 17.40.

4. Msze św. w 2. Święto Wielkanocy, jak w niedzielę. W tym dniu ofiary zbieramy na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

5. Na głębokie przeżywanie Triduum Paschalnego i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego złożyła się praca wielu parafian. Wszystkim składamy serdeczne podziękowanie, a wiec:
 Ks. Wikariuszowi za przygotowanie liturgii,
 Ks. Wikariuszowi i młodzieży za przygotowanie Grobu Pańskiego,
 Ministrantom i lektorom,
 Pocztom sztandarowym
 Za kwiaty do Grobu Pańskiego i ofiary na nie,
 Za ofiary na cele diecezjalne.

6. We wtorek dzień imienin Ks. Prymasa. Naszego Arcypasterza polecamy Bogu w modlitwie.

7. Katechizację przygotowującą do sakramentu małżeństwa rozpoczniemy we wtorek, 23. kwietnia br. Nauki będą głoszone we wtorki o 19.00 w sali Domu Katolickiego.
Prosimy, by osoby, które nie uczestniczyły w takiej katechezie, zainteresowały się nauką Kościoła dotyczącą małżeństwa i rodziny i nie odkładały przygotowania na dalszy czas. Pragnąc zawrzeć sakramentalny związek małżeński, należy się do niego przygotować przez odpowiednią katechezę.
Pragnienie zawarcia sakramentu małżeństwa zgłaszamy pół roku przed planowanym terminem.

8. W piątek, w oktawie Wielkanocy, nie ma postu.

9. Do pierwszej spowiedzi św., dzieci z kl. III., przystąpią w sobotę, 27.bm., o 10.00.

10. Uroczystości ku czci św. Wojciecha, Patrona Archidiecezji i Polski, rozpoczynają się w Gnieźnie, w najbliższą sobotę.
Program uroczystości świętowojciechowych jest następujący:
 Sobota 27. kwietnia - 19.30 w Katedrze I. Nieszpory, którym przewodniczy bp Piotr Libera z Płocka. Następnie procesja z relikwiami św. Wojciecha do kościoła św. Michała.
 Niedziela 28. kwietnia - 9.15 przeniesienie relikwii św. Męczennika na Plac św. Wojciecha. O 10.00 uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie i homilią wygłosi Ks. abp Stanisław Budzik z Lublina.
- 16.00 II. Nieszpory – przewodniczy warszawski pomocniczy Rafał Markowski; po Nieszporach błogosławieństwo dzieci.

11. W tym tygodniu różaniec prowadzić będzie 1. róża., p. Barbary Szyperskiej. Intencja: abyśmy żyli mocą Chrystusa zmartwychwstałego.

12. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego, które sprawowane będzie o 15.00.

13. Druga nauka przedślubna dla narzeczonych w czwartek, 25.04., o 16.30, w biurze parafialnym.

14. Kontynuujemy prace przy naszym kościele. Ściany zewnętrzne kaplicy Matki Bożej zostały pokryte tynkiem. Za tydzień składka na prace konserwatorskie przy naszym kościele.

15. Komunię św. może przyjąć katolik, który jest w stanie łaski uświęcającej czyli nie może być w obciążony grzechem śmiertelnym. Mając na sumieniu grzech śmiertelny, konieczna jest indywidualna spowiedź sakramentalna.

16. W czasie przyjmowania Komunii św., na słowa kapłana; „Ciało Chrystusa”, przyjmujący półgłosem odpowiada: Amen”.