...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 17 lutego 2019

Ogólne

6. NIEDZIELA ZWYKŁA

17.02.2019 rok C

Błogosławiony, kto zaufał Panu i chodzi Jego drogami. Te słowa dziś kieruje do nas Bóg. Przypomina nam, że nie jesteśmy pozostawieni sami sobie. Chrześcijanin nie popada w bezsens i nie wierzy w ślepe fatum czy przeznaczenie. Przyszliśmy na Eucharystię, aby w Bogu złożyć swoją nadzieję i aby otrzymać siłę do wypełnienia naszego życia Ewangelią. Tu, z ołtarza, płynie źródło naszego zbawienia. Tu znajdujemy źródło prawdy. Żyjąc prawdą Bożą napełnimy nasze serca pokojem i nie ulegniemy zniechęceniu, beznadziejności, a życie zbudujemy na mocnym fundamencie - Chrystusie.

INFORMACJE

1. Zapraszamy do wspólnej Modlitwy Uwielbienia – „Czas Chwały”, dziś o 15.00. O tej godzinie odmówimy koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie uwielbienie Boga poprzez modlitwę osobista i wspólnotową. O 17.40 śpiewamy nieszpory. Każdy człowiek pragnie osobistego szczęścia. Zapraszamy do wspólnego odkrywania tej drogi w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

2. Krąg biblijny w poniedziałek, o 19.00.

3. Wizytację kanoniczną, 28 marca br., przeprowadzi Ks. Abp Wojciech Polak, Prymas Polski. W czasie wieczornej Mszy św. Ks. Prymas udzieli sakramentu bierzmowania. Zebranie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej we wtorek, 19. bm., o 19.00, w plebanii. Prosimy o przybycie wszystkich członków w/w Rad.

4. Katechezę przedmałżeńską rozpoczniemy we wtorek, 23. kwietnia br. Katechezy będą głoszone o 19.00 w Domu Katolickim. Prosimy, by osoby, które ukończyły już szkołę średnią lub ukończyły już 18 rok życia, a nie miały przygotowania do życia rodzinnego, uczestniczyły w tych naukach. Nie prowadzimy indywidualnego przygotowania do małżeństwa.

5. Katecheza dla rodziców i chrzestnych piątek, o 17.00, w kościele. Po nauce spowiedź św.

6. Różaniec, w tym tygodniu, prowadzić będzie Róża 2. p. Józefy Seyda, w intencji chorych.

7. W tym tygodniu:
 Piątek, 22.02. - święto Katedry św. Piotra w Rzymie (obchodzone w Rzymie już w IV w.)
 Sobota, 23.02., wspomnienie św. Polikarpa, biskupa Smyrny. Był uczniem św. Jana Apostoła. Poniósł śmierć męczeńską w 155 r. spalony na miejskich stadionie.

8. Składka na ogrzewanie naszego kościoła za tydzień, w niedzielę.

9. Parafialna pielgrzymka na Śląsk Opolski odbędzie się w dniach od 2. czerwca do 6. czerwca br. Miejscem zakwaterowania będzie Góra św. Anny. W programie: zamek w Brzegu (nazywany śląskim Wawelem), Moszna-zamek, Kamień Śląski, Prudnik, Nysa, Kolanowice, Opole-zabytki i atrakcje miasta, Świdnica-kościół Pokoju, Trzebnica-sanktuarium św. Jadwigi.
Koszt pielgrzymki obejmuje przejazdy klimatyzowanym autobusem, cztery noclegi, codziennie dwa posiłki, parkingi, ubezpieczenie, przewodnika i wynosi 635 zł. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym. Przy zapisie należy wpłacić powyższą kwotę lub przynajmniej 200 zł. Jest konieczność zapisywania się osobistego, gdyż na formularzu do ubezpieczenia trzeba złożyć własny podpis. Podajemy też nr PESEL.

Ks. Andrzej Szczepaniak
Proboszcz