...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...Od środy Msze św. sprawowane będą o 9.00 i o 18.00...

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 17 lutego 2019

6. NIEDZIELA ZWYKŁA

17.02.2019 rok C

Błogosławiony, kto zaufał Panu i chodzi Jego drogami. Te słowa dziś kieruje do nas Bóg. Przypomina nam, że nie jesteśmy pozostawieni sami sobie. Chrześcijanin nie popada w bezsens i nie wierzy w ślepe fatum czy przeznaczenie. Przyszliśmy na Eucharystię, aby w Bogu złożyć swoją nadzieję i aby otrzymać siłę do wypełnienia naszego życia Ewangelią. Tu, z ołtarza, płynie źródło naszego zbawienia. Tu znajdujemy źródło prawdy. Żyjąc prawdą Bożą napełnimy nasze serca pokojem i nie ulegniemy zniechęceniu, beznadziejności, a życie zbudujemy na mocnym fundamencie - Chrystusie.

1. Zapraszamy do wspólnej Modlitwy Uwielbienia – „Czas Chwały”, dziś o 15.00. O tej godzinie odmówimy koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie uwielbienie Boga poprzez modlitwę osobista i wspólnotową. O 17.40 śpiewamy nieszpory. Każdy człowiek pragnie osobistego szczęścia. Zapraszamy do wspólnego odkrywania tej drogi w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

2. Krąg biblijny w poniedziałek, o 19.00.

3. Wizytację kanoniczną, 28 marca br., przeprowadzi Ks. Abp Wojciech Polak, Prymas Polski. W czasie wieczornej Mszy św. Ks. Prymas udzieli sakramentu bierzmowania. Zebranie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej we wtorek, 19. bm., o 19.00, w plebanii. Prosimy o przybycie wszystkich członków w/w Rad.

4. Katechezę przedmałżeńską rozpoczniemy we wtorek, 23. kwietnia br. Katechezy będą głoszone o 19.00 w Domu Katolickim. Prosimy, by osoby, które ukończyły już szkołę średnią lub ukończyły już 18 rok życia, a nie miały przygotowania do życia rodzinnego, uczestniczyły w tych naukach. Nie prowadzimy indywidualnego przygotowania do małżeństwa.

5. Katecheza dla rodziców i chrzestnych piątek, o 17.00, w kościele. Po nauce spowiedź św.

6. Różaniec, w tym tygodniu, prowadzić będzie Róża 2. p. Józefy Seyda, w intencji chorych.

7. W tym tygodniu:
 Piątek, 22.02. - święto Katedry św. Piotra w Rzymie (obchodzone w Rzymie już w IV w.)
 Sobota, 23.02., wspomnienie św. Polikarpa, biskupa Smyrny. Był uczniem św. Jana Apostoła. Poniósł śmierć męczeńską w 155 r. spalony na miejskich stadionie.

8. Składka na ogrzewanie naszego kościoła za tydzień, w niedzielę.

9. Parafialna pielgrzymka na Śląsk Opolski odbędzie się w dniach od 2. czerwca do 6. czerwca br. Miejscem zakwaterowania będzie Góra św. Anny. W programie: zamek w Brzegu (nazywany śląskim Wawelem), Moszna-zamek, Kamień Śląski, Prudnik, Nysa, Kolanowice, Opole-zabytki i atrakcje miasta, Świdnica-kościół Pokoju, Trzebnica-sanktuarium św. Jadwigi.
Koszt pielgrzymki obejmuje przejazdy klimatyzowanym autobusem, cztery noclegi, codziennie dwa posiłki, parkingi, ubezpieczenie, przewodnika i wynosi 635 zł. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym. Przy zapisie należy wpłacić powyższą kwotę lub przynajmniej 200 zł. Jest konieczność zapisywania się osobistego, gdyż na formularzu do ubezpieczenia trzeba złożyć własny podpis. Podajemy też nr PESEL.