Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 01 lipca 2018

13. NIEDZIELA ZWYKŁA

1.07.2018 rok B

Żyjemy i jesteśmy śmiertelni, a śmierć jest wpisana w naszą egzystencję. Boimy się śmierci, uciekamy przed nią i nie chcemy o niej myśleć. Chrystus gromadzi nas tutaj, aby nam mówić słowa nadziei i wypowiedzieć prawdę o życiu. W każdej Mszy św. uobecnia się Jego śmierć, ale także Jego zwycięstwo nad śmiercią - zmartwychwstanie. Przyjmijmy więc dar życia, który przynosi nam Chrystus. On wyzwala nas od lęku i śmierci.

1. Nieszpory w niedzielę, o 17.40.

2. Dzieci i młodzież rozpoczęli wakacje. Niech będą one czasem odpoczynku i czynienia dobra. Młodzi, niech pamiętają o swej wierności Panu Bogu, gdziekolwiek się znajdą, poprzez wybór zasad Chrystusowych w życiu, modlitwę, pamięć o Mszy św. niedzielnej i świątecznej i regularne przyjmowanie sakramentów. Rodzice, niechaj pomogą im w wytrwaniu w dobrym.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek o 17.00. O 17.40 zaśpiewamy nieszpory. Następnie, o 18.00 Msza św. za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

4. Spowiedź miesięczna dla dzieci i młodzieży od 17.00:
 Wtorek – młodzież ponadgimnazjalna i kl. III. gimnazjum,
 Środa – młodzież z kl. VIII,
 Czwartek – dzieci z kl. VI i VII,
 Piątek – dzieci z kl. IV. i V.

5. Posługa sakramentalna u chorych w sobotę od 9.30. Różaniec wynagradzający wszystkich Róż po Mszy św.

6. Zbiórka elektrośmieci będzie miała miejsce na podwórzu przy plebanii, w poniedziałek 2. lipca, od 9.00 do 20.00 i we wtorek 3. lipca, od 9.00 do 15.00. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie. Na stoliczku pod chórem są wystawione foldery informacyjne o zbiórce.

7. Chłodziarka do przechowywania zwłok na cmentarzu została naprawiona. Zainstalowane zostało nowe urządzenie. Zachęcamy, by ciała naszych zmarłych, do pogrzebu, przechowywać w kaplicy św. Barbary. Możemy wtedy codziennie przybyć, by odmówić różaniec i pożegnać się ze zmarłymi. Nie ma też konieczności udawania się do Żnina.

8. „Bóg zapłać” za ofiary złożone w tym tygodniu na cele diecezjalne, prace budowlane i opłacenie pokładnego.

9. Trwają prace przy elewacji domu katolickiego. Już część, od strony rynku, została wykonana. Pozostała jeszcze do wykonania partia dolna. Prace przenoszą się teraz na ścianę południową budynku.

10. Prosimy, by gdy kapłan w konfesjonale jest wolny, zaraz przystępować do spowiedzi św., nie czekając na znak z jego strony.

11. W tym tygodniu:
 Wtorek, 3.07. - wspomnienie św. Tomasza, apostoła; dotarł do Indii.
 Piątek, 6.07. - wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, misjonarki Afryki (+1922).

12. Modlitwie różańcowej przewodniczy 3. Róża p. Marii Drożdżyńskiej, o szczęśliwe wakacje dla dzieci i młodzieży.

13. Rodzice młodzieży, która w poniedziałek przyjęła sakrament bierzmowania, złożyli dla swego kościoła ofiarę w kwocie 1350 zł. Pragniemy za to nabyć pulpit dla miejsca przewodniczenia, który będzie stanowił komplet z lichtarzami. Już są prowadzone prace nad jego wykonaniem.

Ks. Andrzej Szczepaniak, proboszcz

Nowy Rok duszpasterski 2018/2019