...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...W październiku biuro parafialne we wtorki w godzinach popołudniowych czynne do godz. 16,20...

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 17 czerwca 2018

11. NIEDZIELA ZWYKŁA

17.06.2017 rok B

Jesteśmy tu razem jako „Boże zgromadzenie”, jako wspólnota wiary i miłości - Kościół. Kościół jest dziełem samego Boga. Głową jest Chrystus, my jego członkami. Kościół raz założony w Dwunastu, ciągle wzrasta w liczbę i zasługi, rozwija się dzięki łasce Chrystusa, odmładzany przez Ducha Świętego. Bóg daje Kościołowi warunki wzrostu i moc łaski; czuwa nad jego istnieniem, posługą i misją. Angażując się w życie wspólnoty przyczyniamy się do żywotności Kościoła i sami czerpiemy z niej siły do życia w pełni chrześcijańskiego.
Dzisiejsza składka przeznaczona jest na prace renowacyjne przy Domu Katolickim.

1. Nieszpory i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusa w niedzielę, o 17.30, a w dni powszednie o 17.45.

2. Wieczór chwały, dziś, w niedzielę, rozpoczniemy Mszą św. o 18.00. W czasie tego spotkania z Bogiem pragniemy zastanowić się nad naszą relacją z Bogiem i zrozumieć plan Jego działania.

3. Krąg biblijny w poniedziałek, o 19.00.

4. Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi w czwartek, 21. czerwca. Zmarł w 1591, zaraziwszy się dżumą przy pielęgnowaniu chorych.

5. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek, o 17.00. Po nauce Spowiedź św. Prosimy, by przybyli rodzice i chrzestni, który przewidują chrzest dziecka w czerwcu i lipcu, choć go jeszcze nie zgłosili w biurze parafialnym.

6. W tym tygodniu dyżur w odmawianiu różańca obejmuje 1. Róża, p. Barbary Szyperskiej. Módlmy się o deszcz.

7. Serdeczne podziękowanie za ofiary na cele diecezjalne i za opłacenie pokładnego.

8. W związku z wprowadzeniem ustawy o ochronie danych osobowych informujemy, że świadectwa i inne dokumenty parafia może wydawać tylko tym, których one dotyczą. Zainteresowane osoby muszą osobiście zgłosić się w biurze parafialnym. Nie możemy ich wydawać nawet bliskim krewnym. Dokumenty dotyczące dzieci otrzymują rodzice lub prawni opiekunowie. Po zaświadczenie, stwierdzające kwalifikacje do pełnienia godności chrzestnego, zgłaszają się osobiście zainteresowane osoby.

9. Trwają prace przy Domu Katolickim. Po wytynkowaniu ścian, są one teraz szpachlowane. Następnie fronton budynku zostanie malowany barwami takimi jak kościół.

10. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego RTV i AGD (pralki, telewizory, komputery, baterie itp.). Zbiórka będzie miała miejsce na podwórzu przy plebanii, w poniedziałek 2. lipca, od 9.00 do 20.00 i we wtorek 3. lipca., od 9.00 do 15.00. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie. Na stoliczku pod chórem są wystawione foldery informacyjne o zbiórce.

Nowy Rok duszpasterski 2018/2019