...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...W październiku biuro parafialne we wtorki w godzinach popołudniowych czynne do godz. 16,20...

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 03 czerwca 2018

9. NIEDZIELA ZWYKŁA

3.06.2018 rok A

Dziś świąteczny dzień radości. Jak Apostołowie, chrześcijanie pierwszych wieków i żyjący przez 2000 lat wierzący w Chrystusa, gromadzimy się jako jeden Lud Boży, aby urzeczywistnić wydarzenie zmartwychwstania Pana Jezusa. Jest zatem słuszne nazywać niedzielę Dniem Pana. Jest to nie tylko dzień odpoczynku, lecz przede wszystkim w tym dniu gromadzimy się przy ołtarzu, aby wziąć udział w Ofierze Ciała i Krwi Chrystusa. Msza św. jest centrum życia chrześcijanina, odnawia życie wspólnoty i każdej osoby.

1. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. W kolejne dni pragniemy publicznie czcić Chrystusa obecnego w Eucharystii.
 Dziś, w niedzielę, procesja eucharystyczna wokół kościoła przed Mszą św. o 10.30 i po Mszy św. o 18.00.
 W czasie wieczornej procesji śpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Jezusa.
 W ciągu tygodnia, do czwartku włącznie, procesja przed Mszą św. o 9.00 i po Mszy św. o 18.00.
 W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej procesja do czterech ołtarzy ustawionych wokół kościoła. Po procesji poświęcenie wianków i ziół oraz modlitwa o uchronienie młodych pędów i ziół, trawy i kwiatów od zniszczenia, a także prośba o wzrost, by służyły jako pokarm i dawały zdrowie ludziom i zwierzętom.

2. Nieszpory śpiewamy w niedzielę, o 17.40.

3. Krąg Biblijny w poniedziałek, o 19.00.

4. Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego obchodzimy w piątek, 8. czerwca. Po Mszy św. wieczornej, procesja do ołtarza na zewnątrz kościoła, gdzie nabożeństwo ku czci Serca Jezusowego. Za publiczne odmówienie Aktu zadośćuczynienia można uzyskać odpust zupełny, zachowując zwykłe warunki: być w stanie łaski uświęcającej lub spowiedź sakramentalna, przyjąć Komunię św., odmówić wyznanie wiary i Ojcze nasz oraz Chwała Ojcu w intencjach papieskich; w chwili uzyskiwania odpustu, nie mieć woli popełnienia nawet grzechu powszedniego.
W tym dniu, z racji Uroczystości, można spożywać pokarmy mięsne - nie ma postu.

5. W tym tygodniu również:
 Wtorek, 5.06. - św. Bonifacego, meczennika, apostoła Niemiec.
 Sobota, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, w sali Domu Katolickiego, o17.00:
 Kl. II. gimnazjum we wtorek,
 Kl. VII w środę.

7. Serdeczna prośba: gdy widzimy, że ksiądz w konfesjonale jest wolny (nikt się nie spowiada), prosimy, by podejść i rozpoczynać spowiedź, nie czekając na zaproszenie kapłana.

8. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na cele diecezjalne i opłacenie pokładnego.

9. Awarii uległa lodówka na cmentarzu. Pragniemy ją naprawić, by służyła parafianom. Koszt naprawy – wymiany głównej części może wynieść ok. 2000 zł. Zastanawiamy się czy jest sens jej naprawy, skoro w roku 2017 lodówka była wykorzystana 4 razy, w tym roku tylko 2 razy. Musimy ją też utrzymywać w gotowości do użycia. Korzystając z niej, opłacając jej używanie, łożymy środki na jej utrzymanie i działanie. Zachęcamy, by ciała naszych zmarłych, do pogrzebu, przechowywać w kaplicy św. Barbary. Możemy wtedy codziennie przybyć, by odmówić różaniec. Nie ma też konieczności udawania się do Żnina.

10. Modlitwie różańcowej przewodniczy 9. Róża, p. Zofii Papierskiej, w intencjach podanych na czerwiec.

Nowy Rok duszpasterski 2018/2019