...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...W październiku biuro parafialne we wtorki w godzinach popołudniowych czynne do godz. 16,20...

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 06 maja 2018

6. NIEDZIELA WIELKANOCNA

6.05.2018 rok B

Miłość Boga i bliźniego jest szczególnym przesłaniem Chrystusa Pana. On nie tylko mówił o miłości, lecz praktycznie pokazał ją w swoim ziemskim życiu. Szczytem miłości Zbawiciela do Ojca i ludzi jest Jego zbawcza śmierć na krzyżu i zmartwychwstanie, przez które otworzył bramy nieba dla zranionego grzechem człowieka. Tę tajemnicę miłości Chrystusa do Ojca i do nas, przeżywamy w każdej Eucharystii. W niej Pan Jezus uobecnia swą miłość, do miłości wzywa i do niej usposabia przez łaskę.

1. Nieszpory i nabożeństwo majowe, dziś, o 17.30. O tej samej godzinie nabożeństwo w ciągu tygodnia.

2. Zebranie rodziców dzieci z kl. III., w poniedziałek, 7.05., o 18.30.

3. Uroczystość św. Stanisława, biskupa krakowskiego i męczennika za ład moralny w Polsce, obchodzimy we wtorek, 8. maja.

4. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na cele diecezjalne i opłacenie pokładnego.

5. W tym tygodniu rozpoczynamy prace remontowe przy Domu Katolickim. Zostanie usunięty tynk i położony nowy, a następnie ściany zostaną pomalowane farbą elewacyjną. Prowadzone też będą prace dekarskie. Wymienione zostaną na nowe obróbki blacharskie w części dachowej, a w części parterowej zostanie położony metalowy parapet. Zamontowane też będą nowe rynny i rury spustowe. Za tydzień składka na prace remontowe.

6. W tym tygodniu dyżur w odmawianiu różańca obejmuje 5. Róża, p. Moniki Frankowskiej, w intencji Polski.

7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania o 17.30:
o kl. VII w środę,
o kl. II. gimnazjum w piątek.

8. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od poniedziałku do środy Dni Krzyżowe – Dni Modlitw o Urodzaje i za kraje głodujące. W Piątek rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

9. W ważnych chwilach naszego życia odnawiamy wiarę i przyrzeczenia złożone na chrzcie św. Za tydzień 13. maja, w czasie Mszy św. o 10.30 uczynią to dzieci, które za dwa tygodnie przyjmą Komunię św. Dzieci zapalą tę samą świecę, którą w czasie ich chrztu św., w ich imieniu, zapalili rodzice i chrzestni. Jest to kolejny akt, przybliżający je do włączenia do wspólnoty eucharystycznej Kościoła.

Nowy Rok duszpasterski 2018/2019