...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...Biuro parafialne w poniedziałek 23.07 i we wtorek 24.07 przed południem będzie nieczynne...

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 22 kwietnia 2018

4. NIEDZIELA WIELKANOCNA

22.04.2018 rok B

Staje dziś przed nami Chrystus, Dobry Pasterz. To On oddał za nas swoje życie, On gromadzi nas w jednej wspólnocie Kościoła, swej owczarni, przy jednym stole eucharystycznym i jednym stole Słowa Bożego. Dzięki temu stale buduje się i wzrasta Lud Boży. Pamiętamy wszakże równocześnie o tym, że ten wzrost wymaga naszej współpracy z Bogiem. Pan Bóg chce w nas działać, ale czeka również na współdziałanie z naszej strony. Jako owce Chrystusa musimy stale słuchać Jego głosu i spożywać pokarm, który daje i wskazuje Dobry Pasterz.

1. Nieszpory śpiewamy w niedzielę, o 17.40.

2. Uroczystości ku czci św. Wojciecha, Patrona Archidiecezji i Polski, rozpoczynają się w Gnieźnie, w sobotę.

Program uroczystości świętowojciechowych jest następujący:

 Sobota 28. kwietnia - 19.30 w Katedrze I. Nieszpory i procesja z relikwiami św. Wojciecha do kościoła św. Michała.
 Niedziela 29. kwietnia - 9.15 przeniesienie relikwii św. Męczennika na Plac św. Wojciecha. O 10.00 uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie i homilią wygłosi Ks. Kard. Vincent Nichols, Prymas Anglii i Walii.
- 16.00 II. Nieszpory; po Nieszporach błogosławieństwo dzieci.

3. W tym tygodniu:
 Poniedziałek, 23.04. – Uroczystość św. Wojciecha, Patrona Archidiecezji i Polski. Był biskupem Pragi, apostołem Prusów, gdzie zginął z ręki pogan 23 kwietnia 997 r.
 Środa, 25.04. - święto św. Marka Ewangelisty - towarzysz podróży misyjnych św. Pawła, uczeń św. Piotra i spisał jego nauczanie w Ewangelii. Założył Kościół w Aleksandrii.

4. Wyrażamy podziękowanie za ofiary złożone na cele diecezjalne i opłacenie pokładnego.

5. Modlitwie różańcowej przewodniczy 3. Róża p. Marii Drożdżyńskiej, w intencji naszej Ojczyzny.

6. W tym tygodniu zostały zamontowane nowe okna w salkach i mieszkaniu wikariuszowskim. Ta inwestycja uprzedza prace remontowe, które będziemy prowadzić na przełomie kwietnia i maja br. przy Domu Katolickim. Będą one polegały na zdjęciu starego tynku i położeniu nowego. Prowadzone też będą prace dekarskie.