Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 08 kwietnia 2018

2. NIEDZIELA WIELKANOCNA
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

8.04.2018 rok B

„Wszystko /…/, co z Boga zrodzone, zwycięża świat, tym właśnie zwycięstwem, które zwyciężyło świat, jest wiara nasza”. Zmartwychwstały Chrystus, zwycięzca śmierci, obecny i działający w Kościele, wzywa nas do wiary. On daje łaskę wiary i dar miłosierdzia. Wiara buduje jedność Kościoła i otwiera ludzkie serca na niewidzialne i niewymierzalne wartości. Uczestnicząc dzisiaj w Eucharystycznej Ofierze, prośmy więc Chrystusa żyjącego na wieki, by przymnożył nam wiary i pozwolił nam kiedyś oglądać swoją chwałę, która tutaj jeszcze jest przed nami zakryta pod osłoną znaków.
Dzisiejsza niedziela jest Świętem Miłosierdzia, zgodnie z poleceniem Pana Jezusa danym św. Faustynie.

1. W dzisiejszą niedzielę, o 15.00, zapraszamy na uroczyste odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego.

2. Nieszpory śpiewany w niedzielę, o 17.40.

3. Zebranie rodziców dzieci z kl. III., w poniedziałek, 9. bm., o 18.30, w kościele.

4. Katechizację przygotowującą do sakramentu małżeństwa rozpoczniemy we wtorek, 10. kwietnia, o 19.00, w Domu Katolickim. Katechezy głoszone są we wtorki, przez 6 tygodni. Należy uczestniczyć we wszystkich spotkaniach.
Prosimy, by osoby, które nie odbyły takich nauk, zainteresowały się nauką Kościoła dotyczącą małżeństwa i rodziny i nie odkładały przygotowania na dalszy czas. Pragnąc zawrzeć sakramentalny związek małżeński, należy się do niego przygotować przez odpowiednią katechezę.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania:
o W środę, kl. VII.
o W piątek, kl. II. gimnazjum.
O 18.00, młodzież uczestniczy we Mszy św., a po niej katecheza.

6. Wieczór chwały, za tydzień, w niedzielę, rozpoczniemy Mszą św. o 18.00.

7. Modlitwie różańcowej przewodniczy 1. Róża p. Barbary Szyperskiej, o miłosierdzie Boże dla całego świata.

8. Składamy podziękowanie za ofiary na cele diecezjalne. Za tydzień składka na ogrzewanie naszego kościoła.