Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 04 marca 2018

3. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

4.03.2018 - rok B

Chrześcijanin zapatrzony w Chrystusa, chce w swoim życiu pełnić wolę Bożą. Została nam ona objawiona przede wszystkim w Dekalogu, czyli Dziesięciorgu Przykazań, które Mojżesz otrzymał na Górze Synaj i przekazał Izraelowi. Naród wybrany trwając przy nich, doniósł je do czasów Chrystusa. Przykazania, razem z błogosławieństwami, stanowią podstawę moralności chrześcijańskiej. Pan Jezus pogłębił rozumienie przykazań i udoskonalił w ich wypełnianiu.
Każda Msza św. przypomina nam, że zawsze mamy pełnić wolę Bożą zawartą w przykazaniach. Gdy zatem rozpoczniemy w niej udział, rozliczmy się najpierw z Bogiem we własnym sumieniu, aby odpowiedzieć na pytanie - jak dochowaliśmy wierności Bogu, pełniąc Jego wolę.

1. Rekolekcje wielkopostne dla całej Parafii dorosłych, młodzieży i dzieci rozpoczniemy, za tydzień, w sobotę 10. marca o 18.00. Trwać one będą do środy, 14. bm. Nauki rekolekcyjne głoszone będą w niedzielę, w czasie Mszy świętych oraz podczas Gorzkich Żali, a od poniedziałku do środy program przedstawia się następująco:
o 09.00 - Msza św. z nauką dla dzieci dorosłych,
o 11.00 - nauka dla dzieci z kl. 1-4 ze szkoły podstawowej
o 12.00 - nauka dla uczniów z kl. 5-7 i młodzieży gimnazjalnej
o 18.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych.
Rekolekcje prowadzić będzie Ks. Krzysztof Kołdyński, werbista.
Zapraszamy wszystkich do uczestniczenia w rekolekcjach, które są darem Boga dla nas, czasem refleksji nad własnym życiem. Wykorzystajmy tę szansę zbliżenia się do Boga i pogłębienia swego życia wewnętrznego. Zachęcajmy naszych bliskich i znajomych, aby przybyli do naszej świątyni parafialnej.

2. Gorzkie Żale dziś o 16.00, a po nabożeństwie pasyjnym Msza św. Zachęcamy do poświęcenia niedzielnego popołudnia dla rozważania męki i zbawczej śmierci Chrystusa. Chwila wyrzeczenia, a więc ofiarowania czasu, by uczestniczyć w Gorzkich Żalach, na pewno przyniesie wiele dobra naszej duszy.

3. Droga Krzyżowa w piątek:
 dla dzieci o 16.30,
 dla dorosłych i młodzieży o 17.30. Po nabożeństwie Msza św.
Zachęcamy do odprawienia Drogi Krzyżowej i ofiarowanie jej, jako zadośćuczynienie za grzechy własne lub bliźnich.

4. Zebranie rodziców dzieci z kl. III, odbędzie się w poniedziałek, po Mszy św., w kościele.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII., w środę, a dla kl. II. gimnazjum, w piątek. Młodzież uczestniczy w liturgii wieczornej. Po Mszy św. katecheza.

6. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek, o 17.00.

7. W tym tygodniu dyżur w odmawianiu różańca obejmuje 6. Róża, w intencji rekolekcji i za rekolekcjonistę.

8. Serdeczne podziękowanie za ofiary, złożone w tym tygodniu, na cele diecezjalne.