...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...Biuro parafialne, w czasie kolędy, jest czynne, w godzinach przedpołudniowych...

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 14 stycznia 2018

2. NIEDZIELA ZWYKŁA

14.01.2018 - rok B

Stojąc w dniu dzisiejszym wobec Pana, pragniemy przeżyć radośnie prawdę, że jesteśmy wybranymi przez Ojca Niebieskiego, który posyła do naszych serc swego Ducha. To wybranie domaga się życia prawdziwie chrześcijańskiego. Skoro bowiem jesteśmy przybytkiem Ducha Świętego musimy unikać wszystkiego, co by mogło splamić naszą duszę, tę świątynię Bożą.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła.

1. Jasełka, inscenizację o tematyce Bożego Narodzenia, przedstawią dzieci z kl. IV i V, w naszym kościele, dziś, w niedzielę, 14. stycznia, o 17.00. Jasełka przygotowały panie Teresa Grembocka i Lidia Śmierzchała. Dziękujemy za inicjatywę i włożoną pracę. Dziękujemy również dzieciom i ich rodzicom za przygotowanie przedstawienia i wszelkie prace z nim związane. Zapraszamy wszystkich na jasełka.

2. Nieszpory śpiewamy w niedzielę, o 17.40.

3. W tym tygodniu:
 Środa, 17.01. - wspomnienie św. Antoniego, opata, ojca życia pustelniczego. Żył w Egipcie na przełomie III/IV w.
 Piątek, 19.01. - wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa – był gorliwym pasterzem diecezji przemyskiej (+ 1924).

4. Modlitwie różańcowej przewodniczy 9. Róża p. Zofii Papierskiej, o jedność chrześcijan.

5. Biuro parafialne, w czasie kolędy, czynne jest tylko przed południem.

6. W dni powszednie, w okresie ogrzewania naszego kościoła, wejście główne jest zamknięte. Wchodzimy do kościoła wejściem bocznym, od strony plebanii. W niedziele, soboty wieczorem i w uroczystości otwarte są wszystkie troje drzwi.

7. Nawiedzamy rodziny naszej parafii. Dziękujemy za przyjęcie nas w swych domach, za okazaną miłość, szacunek i przywiązanie, jak również za ugoszczenie, udostępnienie pojazdów. Godne podkreślenia jest radosne oczekiwanie i przeżywanie naszego spotkania, nas ludzi wyznających wiarę w Boga i nadprzyrodzoną jedność we wspólnocie Kościoła.
Parafianie powszechnie wyrażają radość z ogrzewania naszego kościoła oraz naszych dokonań w ubiegłym roku. To dzieło jest skutkiem zaangażowania Parafian w utrzymanie swego kościoła i stwarzanie atmosfery wiary i nadprzyrodzonej wspólnoty. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy przez cały ten rok.
Wyrażamy staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone z okazji kolędy. Program kolędy wywieszony jest w gablotce.