...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...We wtorek przed południem i w czwartek biuro parafialne będzie nieczynne...

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 21 lipca 2019

16. NIEDZIELA ZWYKŁA

21.07.2019 - rok C

Kiedy przychodzi Chrystus, to On jest najważniejszy. Kiedy mówi, to tylko Jego mamy słuchać. Dlatego Eucharystia jest decydująca sprawą życia i najważniejszym miejscem spotkania z Chrystusem. Niech nigdy żadne sprawy i wartości nie przysłonią nam spotkania z Bogiem. Niech Eucharystia, w której mamy dzisiaj uczestniczyć, będzie dla nas prawdziwym świętem, gdzie przychodzimy z radością.

Składka przeznaczona jest na prace przy naszym kościele.

1. Dziś, przybywa do nas Pielgrzymka z Górki Klasztornej na Jasną Górę. Pielgrzymi uczestniczyć będą w Mszy św. o 10.30. Pielgrzymów podejmiemy obiadem w Domu Katolickim. Następnie pielgrzymi wyruszą dalej w kierunku Jasnej Góry przez Gniezno.

2. Nieszpory śpiewamy w niedzielę o 17.40.

3. W okresie wakacyjnym dzieci i młodzież pamiętają o Panu Bogu, uczestnicząc we Mszy św. niedzielnej i odmawiając codziennie pacierz oraz słuchając natchnień Ducha Świętego, świadcząc miłość drugim.

4. W tym tygodniu:
 Poniedziałek, 22.07. - wspomnienie św. Marii Magdaleny, pierwszego świadka zmartwychwstania Chrystusa.
 Wtorek, 23.07. - święto św. Brygidy, Patronki Europy. Była matką, potem zakonnicą, mistyczką (+1373),
 Środa, 24.07. - wspomnienie św. Kingi (+1292). Była żoną Bolesława Wstydliwego, opiekunką ubogich, fundatorką klasztoru klarysek w Starym Sączu.
 Czwartek, 25.07. - święto św. Jakuba Apostoła. Był synem Zebedeusza i bratem Jana Apostoła. Na rozkaz Heroda ścięty w 44 r.
 Piątek, 26.07. - wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu polecamy Bogu swoich dziadków.

5. Modlitwę różańcową prowadzić będzie Róża 4., w intencji pokoju.

6. Po Mszy św. można nabyć Przewodnik Katolicki.