...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...Biuro parafialne w poniedziałek 18.11., będzie nieczynne...

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 17 listopada 2019

33. NIEDZIELA ZWYKŁA

17.11.2019 - Rok C

Kiedyś nastąpi koniec świata i Chrystus przeprowadzi sąd nad każdym człowiekiem, nad wszystkimi ludźmi. Nie wiemy jednak, kiedy nastąpi ten dzień, dlatego nieustannie mamy czuwać i zawsze być gotowi na spotkanie z Bogiem. Oczekując na nasze spotkanie z Bogiem, gromadzimy się na Eucharystii i już tutaj przez sakramentalne znaki spotykamy Chrystusa, by kiedyś oglądać Go twarzą w twarz w niebie. O to dzisiaj szczególnie się módlmy.

Składka dzisiejsza jest przeznaczona na prace remontowe dotyczące dachu na północnej zakrystii.

1. Czas chwały –modlitwa uwielbienia, dziś, o 15.00, rozpoczniemy koronką do Miłosierdzia Bożego.

2. Nieszpory, w niedzielę, o 17.40.

3. Krąg biblijny w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej.

4. Katecheza dla dzieci z kl. III., w sobotę, o 10.00, w sali domu katolickiego.

5. W tym tygodniu:
• Poniedziałek, 18.11.- wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, męczennicy z 1914 r. w obronie czystości.
• Środa, 20.11. - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego; był uczestnikiem powstania styczniowego, potem karmelitą, przeorem klasztoru w Wadowicach, cenionym spowiednik.
• Czwartek, 21.11. - wspomnienie Ofiarowania NMP.
• Piątek, 22.11. - wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy z II-III w., patronki muzyki kościelnej.

6. Modlitwie różańcowej przewodniczy Róża 7. p. Jadwigi Kwiatkowskiej, o męstwo w wyznawaniu wiary.

7. „Bóg zapłać” Parafinom, którzy w tym tygodniu złożyli ofiarę na cele diecezjalne i opłacili pokładne.

8. Od początku listopada ogrzewamy kościół. Wejście do świątyni, w dni powszednie, od strony południowej. Prosimy, by zamykać drzwi świątyni.

9. Wymienianki roczne (niedzielne) możemy nadal składać w biurze parafialnym.

10. W domu katolickim wymienione zostały, na nowe, okna od strony podwórza, tzn. dwa duże w kuchni i w pomieszczeniu gospodarczym oraz dwa małe również w kuchni oraz w toalecie.

11. Komunię św. można przyjąć, będąc wolnym od grzechu śmiertelnego. Grzech śmiertelny, nazywany też ciężkim, jest wtedy, gdy popełniony został w ważnej sprawie, z pełną świadomością i całkowitą zgodą. Jest on odwróceniem się od Boga, jako źródła miłości i celu ostatecznego. Grzech śmiertelny jest dokonany przeciw Bogu, ale i również przeciw bliźniemu w poważnej sprawie, przez co człowiek podważa ład moralny ustanowiony przez Boga. Papież Jan Paweł II., w Katechizmie Kościoła Katolickiego, nr 1856, uczy, że grzech śmiertelny „wymaga nowej inicjatywy miłosierdzia Bożego i nawrócenia serca, które w sposób zwyczajny dokonuje się w ramach sakramentu pokuty”.
Do spowiedzi możemy przystąpić pół godziny przed Mszą św. Prosimy, by do kościoła przybyć odpowiednio wcześniej, gdyż spowiedź kończymy 5 minut przed Mszą św.

12. W poniedziałek 18 listopada, biuro parafialne bedzie nieczynne.

Ks. Andrzej Szczepaniak, proboszcz