...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...Biuro parafialne w poniedziałek 23.07 i we wtorek 24.07 przed południem będzie nieczynne...

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 22 lipca 2018

16. NIEDZIELA ZWYKŁA

22.07.2018 - rok B

Posłuszni głosowi dobrego Pasterza, naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa, zbieramy się przy ołtarzu dla ponowienia Jego Ofiary ciała i Krwi. Pragniemy się tutaj posilić najpierw słowem Bożym, które jest do nas tak obficie kierowane. Nie wolno nam jednak zapomnieć o tym, że Chrystus zaprasza nas również do udziału w uczcie eucharystycznej, przez co dokonuje się dopiero pełne uczestnictwo w Ofierze Mszy św. Wymaga to jednak z naszej strony szczególnego przygotowania serca. Jeśli sumienie nasze obciąża ciężka wina moralna, musimy najpierw oczyścić się w sakramencie pokuty. Gdy zaś tylko grzech powszedni, wystarczy szczery żal i prawdziwa wola podjęcia lepszego postępowania.

Dzisiejsza składka przeznaczone jest na cele budowlane.

1. Nieszpory śpiewamy w niedziele, o 17.40.

2. W sobotę gościła u nas piesza pielgrzymka z Górki Klasztornej. Paniom, które pielgrzymom przygotowały obiad, wyrażamy serdeczne podziękowanie.

3. W tym tygodniu dyżur w odmawianiu różańca obejmuje 6. Róża. Prośba w intencji pielgrzymów zdążających do Częstochowy.

4. W tym tygodniu:

 Poniedziałek, 23.07. - święto św. Brygidy, Patronki Europy. Była matką, potem zakonnicą, mistyczką (+1373).
 Wtorek, 24.07. - wspomnienie św. Kingi (+1292). Była żoną Bolesława Wstydliwego, opiekunką ubogich, fundatorką klasztoru klarysek w Starym Sączu.
 Środa, 25.07. - święto św. Jakuba Apostoła. Był synem Zebedeusza i bratem Jana Apostoła. Na rozkaz Heroda ścięty w 44 r.
 26.07. - wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu polecamy Bogu swoich dziadków.

5. Po Mszy św. zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego.

6. Biuro parafialne w poniedziałek i we wtorek przed południem będzie nieczynne.