...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...Biuro parafialne, w tym tygodniu, będzie czynne tylko we wtorek i piątek, o zwykłej porze...

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 22 września 2019

25. NIEDZIELA ZWYKŁA

22.09.2019 - rok C

W zdobywaniu Królestwa Bożego mamy być gorliwi i roztropni. Trzeba umieć zrezygnować z rzeczy nieistotnych, a troską otoczyć sprawy najważniejsze, opowiedzieć się po stronie Boga. Nasze czyny dokonywane na ziemi, wyznaczają naszą przyszłość. Słowo Boże wzywa nas dzisiaj do uczciwości - najpierw przed Bogiem, potem wobec ludzi. Chrześcijanin musi sobie odpowiedzieć na pytanie - czy służy Bogu czy też mamonie czyli ubóstwianiu spraw doczesnych. Dobra doczesne mają tylko wartość o tyle, o ile pomagają w pielgrzymce do wieczności i służą osiągnięciu zbawienia. Stawianie ich wyżej od Boga i jego spraw, przewraca porządek od wieków ustanowiony przez Stwórcę.

1. 27. września 1975 r., Kard. Stefan Wyszyński, Prymas Polski, dokonał aktu poświecenia naszego kościoła. Kard. Prymas namaścił olejem Krzyżma św. ołtarz i ściany kościoła, w miejscach, w którym dziś są zawieszone świeczniki, tzw. zacheuszki. Kościół został oddany wyłącznie na służbę Bożą.
Zatem, w piątek, przeżywamy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. O 17.40 zaśpiewamy nieszpory, o 18.00 Msza św. Wszystkich Parafian, w tym dniu, zapraszamy do wspólnoty eucharystycznej. Pragniemy dziękować Bogu za dar naszej świątyni. Będziemy polecać Bogu budowniczych świątyni oraz prosić będziemy Boga o beatyfikację konsekratora naszego kościoła, Sł.B. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

2. W tym tygodniu również:
 Poniedziałek, 23.09. - wspomnienie św. o. Pio, zakonnika, z Pietrelciny.
 Sobota, 28.09. - wspomnienie św. Wacława, męczennika (+929).

3. Spotkanie dla rodziców młodzieży kl. VIII., w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej, w sali domu katolickiego.

4. W sobotę, nie będzie katechezy dla dzieci z kl. III. Poświęcenie modlitewników za tydzień, w niedzielę, w czasie Mszy św. o 10.30.

5. Włączając się w akcję Iskra Miłosierdzia zapraszamy do modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia w sobotę, 28.09., o 15.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu trwać będzie do 18.00.

6. Biuro parafialne, w tym tygodniu, będzie czynne tylko we wtorek i piątek, o zwykłej porze.

7. Modlitwie różańcowej przewodniczy 3. Róża p. Marii Drożdżyńskiej, o beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego.

8. Prosimy, by przy zgłoszeniu chrztu, prócz metryki urodzenia dziecka, od razu przedstawić świadectwo kwalifikujące wybrane osoby do godności chrzestnych. Dotyczy to osób niemieszkających w naszej parafii. Na chrzestnych wybieramy osoby praktykujące wiarę katolicką w sensie sakramentalnym i postępowaniu moralnym. Chrzestni reprezentują nie rodziców, a Kościół, w którego wierze dziecko ma być ochrzczone.

9. „Bóg zapłać” za ofiary na cele diecezjalne i opłacenie miejsca na cmentarzu.

10. Wojewoda Kujawsko-Pomorski pragnie oznaczyć cmentarze, na których spoczywają powstańcy wielkopolscy. Oznaczenia te zostaną umieszczone przy wejściu na cmentarz oraz przy grobach powstańców.