...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...W okresie kolędowym nie ma Mszy św. o godz.18-tej w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek...::...Biuro parafialne, w tym tygodniu, czynne będzie przed południem, od 10.00 – 12.00...

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 26 stycznia 2020

3. NIEDZIELA ZWYKŁA

26.01.2020 - rok A

Syn Boży, Jezus Chrystus, zamieszkał wśród ludzi. Przyniósł miłość swego Ojca, przyniósł pokój i światłość. Bóg obdarza człowieka tymi darami. Warunkiem życia na miarę człowieka żyjącego Ewangelią Jezusa Chrystusa, jest ciągłe odwracanie się od grzesznego postępowania czyli codzienne nawracanie się, jako stała dyspozycja moralna. Życie chrześcijańskie i pojednanie z Bogiem dokonywane jest przez posługę Kościoła. Chrystus do sprawowania tej posługi powołał apostołów i powołuje nadal biskupów i prezbiterów (kapłanów).

1. Nieszpory śpiewamy w niedzielę, o 17.40.

2. Święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji polskiej nazywane Święto Matki Boskiej Gromnicznej, obchodzimy za tydzień, w niedzielę, 2. lutego. Poświęcenie świec, zwłaszcza dzieci, które przygotowują się do przyjmowania Komunii św. w czasie Mszy św. o 10.30.

3. W tym tygodniu, również,:
 Wtorek, 28.01 - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
 Piątek, 31.01. - wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana, wychowawcy młodzieży, założyciela salezjanów; działał w Turynie w XIX w.
 Sobota, 1.02. - Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Prymasowskiej w Gnieźnie.

4. Różaniec wynagradzający wszystkich Róź, w sobotę, po Mszy św. rannej. Różaniec prowadzi 7. Róża p. Jadwigi Kwiatkowskiej, o pokój w naszej Ojczyźnie i w świecie.

5. Posługa u chorych w sobotę, o 9.30.

6. Trwamy w nowennie przed nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej Archidiecezji. W niedzielę rozważanie i modlitwa w intencji nawiedzenia.

7. Możemy zamawiać Msze św. lub rezerwować terminy ich sprawowania w roku 2021.

8. Przeżywamy kolędę. Dziękujmy Bogu, że dane jest nam spotkać się z Wami, Drodzy Parafianie, w miejscu Waszego zamieszkania. Budująca jest troska o dobro Kościoła, Parafii, społeczności, w której żyjemy i naszej Ojczyzny. Spotkanie kolędowe ubogaca nas nawzajem. Dziękujemy za dowody przywiązania i szacunku. „Bóg zapłać” za ofiary, które Parafianie tradycyjnie składają. Są one świadectwem odpowiedzialności za Kościół, do którego należymy i pozwolą na inicjatywy duchowe i materialne.
W tym tygodniu kończymy kolędę. W domach, które były zamknięte, zostawialiśmy informację, że możliwa jest kolęda w innym, ustalonym z nami, terminie. Mamy takie zgłoszenia. W najbliższych dniach, po zakończeniu odwiedzin kolędowych, udamy się do zgłoszonych rodzin.

Maryja