Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 15 kwietnia 2018

3. NIEDZIELA WIELKANOCNA

15.04.2018 rok B

W Chrystusie wypełniły się wszystkie zapowiedzi Pisma św. o Mesjaszu i jedynym Zbawicielu. On jest pełnią objawienia i kluczem do zrozumienia odwiecznego planu Boga. Przychodzimy więc na Najświętszą Ofiarę, by słuchać Słowa Bożego, które Bóg odsłania przed nami w Kościele. W zwiastowanym Słowie mamy odnaleźć Chrystusa, który dalej przez Kościół naucza i głosi Ewangelię. W łamanym chlebie mamy rozpoznać Chrystusa, który zasiada z nami do stołu i karmi swoim Ciałem.

Dziś Niedziela Biblijna.

Kolekta z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.

1. Nieszpory w niedzielę, o 17.40.

2. Krąg Biblijny w poniedziałek, o 19.00, w biurze parafialnym.

3. „Wieczór chwały” – adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa medytacyjna i śpiewy adoracyjne, dziś, rozpoczniemy Mszą św. o 18.00.

4. Biuro parafialne w poniedziałek będzie nieczynne.

5. Zebranie Rady parafialnej i ekonomicznej w czwartek o godz.19-tej na plebanii.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. III. gimnazjum, w piątek, o 18.00.

7. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek, o 17.00. Po nauce spowiedź św.

8. Dzieci z kl. III. przystąpią po raz pierwszy do sakramentu pokuty, w sobotę, 21. kwietnia, o 10.00. Prosimy, by dzieci przybyły do kościoła o 9.45.

9. Pielgrzymka an Wybrzeże Gdańskie odbędzie się w dniach 9-13 czerwca br. Są jeszcze wolne miejsca. Więcej informacji w gablotce. Prosimy, by uczestnicy pielgrzymki wpłacili drugą ratę.

10. „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę na cele diecezjalne i opłacenie pokładnego.

11. W tym tygodniu dyżur w odmawianiu różańca obejmuje Róża 2., p. Józefy Seyda. Módlmy się za Polaków, aby roztropność narodu, umocniona łaską Chrystusa, objawiła się w odpowiedzialności za Ojczyznę.

12. Za dwa tygodnie obchodzić będziemy uroczystości ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie. Organizujemy wyjazd dla młodzieży w sobotę, 28. kwietnia. Wyjazd o 18.00. Pielgrzymi uczestniczyć będą w nieszporach o 19.30, a po nich w procesji do kościoła św. Michała. Następnie, na placu św. Wojciecha przy katedrze, młodzież uczestniczyć będzie w koncercie muzycznym. Powrót przewidujemy ok. 23.30. Koszt przejazdu 10 zł. Zapisy przyjmuje Ks. Marcin.

13. Tydzień temu odprawialiśmy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Można je obejrzeć na stornie internetowej naszej parafii.

14. W poniedziałek przystępujemy do wymiany wszystkich okien w salkach.

Ks. Andrzej Szczepaniak, proboszcz