Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 11 listopada 2018

32. NIEDZIELA ZWYKŁA

11.11.2018 - rok B

Niedziela, to dzień spotkania z Chrystusem, dzień radości i dziękczynienia za niezmierzone dary, jakie daje nam Bóg. Z czym przychodzimy na to spotkanie? Czy umiemy bezgranicznie zaufać Bogu, jak dwie wdowy z dzisiejszej lektury Pisma św.? Czy umiemy Bogu dziękować? Ofiarujmy Bogu nasz „wdowi grosz” czyli nie to co zbywa, a wszystko co mamy czyli siebie samych.
Dziś, szczególny dzień dla każdego, kto nosi w sobie świadomość i godność bycia Polakiem. Dziś 100-na rocznica niepodległości. Jako dzieci jednej Matki – Polski, wyrażamy Bogu dziękczynienie za odrodzenie Ojczyzny przed stu laty, po trwającej 123 lata niewoli. Bóg w swej Opatrzności sprawił, że trwał przez te lata wysiłek duchowy tylu pokoleń Polaków ku niepodległości. Bóg sprawił warunki międzynarodowe ku odzyskaniu niepodległości. Zanosimy dziś do Boga modlitwy za Polskę.

1. Główne uroczystości z okazji 100-lecia niepodległości rozpoczynamy Mszą św. w intencji Ojczyny, o 10.30. Po Eucharystii przemarsz pod pomniki na rynku i przy poczcie. Tam złożenie wiązanek kwiatów. Przy Urzędzie Miasta, o 12.00, razem z całą Polską zaśpiewamy hymn narodowy oraz zostanie odsłonięta i poświęcona pamiątkowa tablica dedykowanej Bohaterom Niepodległości.

2. Nieszpory, co niedzielę, o 17.40.

3. Zebranie rodziców dzieci z kl. III, w poniedziałek o 18.30 w domu katolickim.

4. Katecheza dla dzieci z kl. III., w sobotę, o 10.00.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII, w piątek.

6. Modlitwa uwielbienia „Czas chwały”, za tydzień w niedzielę, od 15.00.

7. W tym tygodniu:
 poniedziałek, 12.11. - wspomnienie św. Jozafata, męczennika jedności Kościoła (+1623),
 wtorek, 13.11. - wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych polskich męczenników.
 Sobota, 17.11. - wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej (królowa, matka, tercjarka, oddana bez reszty chorym i biednym; XIII. w.).

8. Bóg zapłać za ofiary złożone, w tym tygodniu, na cele diecezjalne i opłacenie pokładnego.

9. W tym tygodniu dyżur w odmawianiu różańca obejmuje Róża 8., p. Janiny Kozłowskiej, w intencji Ojczyzny.

10. Biuro parafialne, w poniedziałek nie będzie czynne.

11. Wymienianki roczne, prosimy nadal składać, w biurze parafialnym.

12. Rozpoczęliśmy ogrzewanie kościoła. Wejście do naszej świątyni w dniu powszednie drzwiami bocznymi, od strony plebanii. Za tydzień składka na ogrzewanie kościoła.

Nowy Rok duszpasterski 2018/2019