...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...Zmiana godziny Mszy św. wieczornej w niedzielę...

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 17 marca 2019

2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17.03.2019 - rok C

Chrystus Pan wskazuje nam dzisiaj, że nasz najwyższy cel, to przebywanie z Nim w niebie, gdzie siedzi On po prawicy Ojca. Jest zawsze z nami i dostrzegamy Go oczyma wiary; doświadczamy Jego ożywiającej obecności. On umacnia każdego, jak to uczynił na górze, gdy objawił swe Bóstwo. Umacnia przez sakramenty, przez swoje Słowo. Łaska Boża jest potężniejsza od różnych przeszkód życiowych, mocniejsza niż ludzkie obawy i lęki, silniejsza od złych przyzwyczajeń i wszelkich nałogów. Dzięki Chrystusowi możemy zwalczyć wady, grzechy i nałogi.
Dziś, w czasie kolekty mszalnej, możemy wesprzeć materialnie Dzieło Pomocy Misjom „Ad gentes”.

1. Gorzkie Żale w niedzielę, o 16.00. Temat Kazania pasyjnego: Szata Kajfasza. Za tydzień: Pretorium Piłata. Po nabożeństwie Msza św.

2. Droga krzyżowa w piątek:
 dla dzieci o 16.30,
 dla dorosłych i młodzieży o 17.30; po nabożeństwie Msza św.

3. Krąg biblijny w poniedziałek, o 19.00.

4. Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła, obchodzimy we wtorek, 19.03.

5. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek o 17.00.

6. Katecheza dla dzieci z kl. III., w sobotę, o 10.00.

7. Zachęcamy do codziennego czytania i rozważania Pisma św. W Wielkim Poście czytajmy codziennie fragment opisu męki Pańskiej, w tym roku, według św. Łukasza. W Wielki Piątek, jak co roku, słuchać będziemy relacji o męce Pańskiej według św. Jana.

8. Modlitwie różańcowej w tym tygodniu przewodniczyć będzie Róża 6., p. Karoliny Rokita, o umocnienie w wierze.

9. Serdeczne podziękowanie z opłacenie pokładnego i ofiary na cele diecezjalne. Wynoszą one 6 zł na rok od osoby. Za tydzień składka mszalna przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.

10. Są jeszcze dwa wolne miejsca na pielgrzymkę na Śląsk Opolski.

11. Możemy rezerwować terminy Mszy św. na rok 2021.