...Witamy na stronie internetowej parafii św.Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim...::...W okresie Wielkiego Postu, Msze św. niedzielne sprawowane zwykle o 18.00, są odprawiane zaraz po Gorzkich Żalach, czyli o 16.40...

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela - 18 lutego 2018

1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18.02.2018 - rok B

Wielki Post, którego pierwszą niedzielę przeżywamy, wzywa nas do podjęcia walki ze złym duchem, czyli szatanem. Zły duch próbował kusić Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, aby zrezygnował z dokonania zbawienia. Zły duch nieustannie atakuje każdego człowieka, nakłaniając do grzechu przez bagatelizowanie zła, coraz częściej utwierdzanie, że nie ma zła i grzechu. Szatan chce przekonać nas, że Bóg zagraża wolności człowieka i sprzeciwia się szczęściu człowieka. Szatan tak kieruje myśleniem, zmysłami i postrzeganiem rzeczywistości w której żyje człowiek, aby ten uznał zło jako dobro, a fałsz za prawdę.
Przychodzimy zatem, by z pomocą Chrystusa rozpocząć wielkopostną walkę z grzechami i słabościami. Nasz Zbawiciel pokonał szatana i dzisiaj chce nas obdarować swoim zwycięstwem oraz siłą do walki z mocami ciemności.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła.

1. W Wielkim Poście podejmujemy uczynki pokutne, jako zadośćuczynienie za grzechy i sposób walki z wadami. Wybierzmy taki rodzaj osobistej pokuty, który pozwoli zwalczyć wady.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o 16.00; po nabożeństwie Msza św. Bardzo zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwie pasyjnym. W ramach umartwienia i pokuty, łącząc się z Chrystusem, poświęćmy czas dla rozważenia męki Pańskiej i tajemnicy naszego odkupienia, a zarazem naszego postępu duchowego. Kolekta z Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3. Droga Krzyżowa w piątek:
 Dla dzieci - 16.30
 Dla młodzieży i dorosłych - 17.30, o 18.00 Msza św.

4. Zapraszamy do studiowania Pisma św. w poniedziałek o 19.00 w biurze parafialnym.
W Wielkim Poście czytajmy codziennie fragment opisu męki Pańskiej, w tym roku, wg św. Marka.
W Wielki Piątek, jak co roku, słuchać będziemy o męce Pańskiej wg św. Jana.

5. W tym tygodniu dyżur w odmawianiu różańca obejmuje 4. Róża, za zatwardziałych grzeszników, o ich nawrócenie - szczery żal i poprawę życia.

6. Katechizację przygotowującą do sakramentu małżeństwa rozpoczniemy we wtorek, 10. kwietnia br., w Domu Katolickim. Katechezy głoszone są we wtorki. Należy uczestniczyć we wszystkich spotkaniach. Prosimy, by osoby, które nie odbyły takich nauk, zainteresowały się nauką Kościoła dotyczącą małżeństwa i rodziny i nie odkładały przygotowania na dalszy czas. Pragnąc zawrzeć sakramentalny związek małżeński, należy się do niego przygotować przez odpowiednią katechezę.

7. Pielgrzymka do Trójmiasta i na Wybrzeże Gdańskie odbędzie się w dniach 9-13 czerwca br. W drodze do Gdańska zwiedzimy zamek w Malborku. Dalej udamy się do Trójmiasta. Zwiedzać Gdańsk, Westerplatte, Gdynię i Sopot. Statkiem popłyniemy na Hel i potem przejazd do Pucka. Szczegóły na plakacie. koszt wyjazdu 990 zł. Koszt obejmuje: przejazdy klimatyzowanym autobusem, cztery noclegi i codziennie dwa posiłki, parkingi, ubezpieczenie, przewodnika. Zapisy przyjmujemy, od jutra, w biurze parafialnym. Przy zapisie wpłacamy podaną kwotę lub przynajmniej 400 zł.